В УКРАЇНІ ВИЯВЛЕНО 10 ВИПАДКІВ ШТАМУ «ЕРІС» – ПІДВИДУ COVID-19
А саме — у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області. «Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон». У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років. Симптоми «Ерісу» такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «Ерісу» — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення[…Читати далі…]
Читати далі