1. /
  2. Новини
  3. /
  4. охорона здоров'я
  5. /
  6. Page 53

Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – CoronaVac від Sinovac Biotech. Це інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія. Вакцина містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

Згідно з результатами чилійського дослідження, проведеного в лютому-квітні 2021 року, ефективність Coronavac становить 65,9% у запобіганні захворюванню на COVID-19 (штами “Альфа” та “Гамма”), 87,5% у попередженні госпіталізації та 86,3% у запобіганні смерті від ковіду. Джерело: bit.ly/CoronaVac_Chile. Дослідження, яке проводили серед мешканців міста Гуанчжоу в Китаї віком 18–59 років в травні 2021 року під час спалаху захворюваності на штам “Дельта”, показало, що дві дози вакцини Coronavac мали ефективність у 59% проти симптоматичного захворювання на COVID-19, 70,2% проти середньої форми тяжкості захворювання і 100% проти важких випадків. Джерело: bit.ly/CoronaVac_Delta. Дослідження серед 43,8[…Читати далі…]

Читати далі

15 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ «БІЛОЇ ТРОСТИНИ»

15 жовтня в Україні та світі відзначають Міжнародний день «білої тростини» – так називають день незрячих людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,2 мільярдів людей у світі мають порушення зору. Понад 36 мільйонів людей – живуть з повною втратою зору. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, а також до потреб незрячих людей в Україні та світі щороку 15 жовтня відзначається Міжнародний день «білої тростини». Він також нагадує про необхідність створювати умови, щоб люди з порушеннями чи з повною втратою зору відчували себе включеними в життя, мали доступ до[…Читати далі…]

Читати далі

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та[…Читати далі…]

Читати далі

АДРЕСИ ТА ГРАФІК РОБОТИ ВІДДІЛЕНЬ УКРПОШТИ, 9 ЖОВТНЯ, ДЕ МОБІЛЬНІ БРИГАДИ ВАКЦИНУВАТИМУТЬ ЖИТЕЛІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9 жовтня, в містах і селах Одеській області, працюватимуть 18 відділень «Укрпошти», де буде проводитись вакцинація від СOVID-19 пенсіонерів та усіх бажаючих. Імунізацію населення області здійснюватимуть 18 мобільних бригад.

Читати далі

БОРИС ВОЛОШЕНКОВ ПРОВІВ МЕДИЧНУ НАРАДУ З ДИРЕКТОРАМИ «КОВІДНИХ ЛІКАРЕНЬ»

Перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Борис Волошенков разом з заступником директора Департаменту охорони здоров’я ООДА Арамом Анташяном провели медичну нараду з директорами «ковідних лікарень» з питань роботи опорних стаціонарів Одеси та Одеської області.  Мета наради – зібрати об‘єктивну картину на спроможність ковідних лікарень щодо зростання статистики хворих та навантаження на ліжковий фонд.  В рамках наради обговорено проблематику та готовність медичних закладів першої хвилі, які першими приймають пацієнтів з коронавірусом, питання оплати праці медичного персоналу, забезпечення медичних закладів ресурсами для боротьби з COVID-19. Також та контролі облдержадміністрації питання кількості вакцинованих, як[…Читати далі…]

Читати далі

В РАМКАХ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО», ВІДРЕМОНТОВАНО ЛІКАРНЮ №10

В рамках програми Президента «Велике Будівництво», відповідно до міжнародних вимог щодо екстреної стаціонарної медичної допомоги, відремонтоване приймально-діагностичне відділення невідкладної допомоги міської клінічної лікарні №10. Нове приймально-діагностичне відділення оснащене найсучаснішим обладнанням: за кошти держбюджету придбано комп’ютерний томограф Hitachi. Також в лікарню придбали монітори пацієнта, рентгенологічний апарат, ультразвукову систему, апарати ШВЛ. Очікується додаткова поставка ангіографу, магнітно-резонансного томографу та ендоскопічного обладнання. Окрім цього розроблено оптимальні клінічні маршрути ургентних пацієнтів і впроваджена система поділу потоків пацієнтів по трьох лініях: «червоний коридор» – ургентні пацієнти, «жовтий коридор» – невідкладні пацієнти, «зелений коридор» – пацієнти, які[…Читати далі…]

Читати далі

МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ РАЗОМ З ГОЛОВОЮ ОДЕСЬКОЇ ОДА ВІДВІДАЛИ ВІДРЕМОНТОВАНУ, В РАМКАХ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО», ЛІКАРНЮ №10

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, перебуваючи з робочим візитом в Одесі, разом з головою Одеської облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким відвідав відремонтоване приймально-діагностичне відділення невідкладної допомоги міської клінічної лікарні №10, роботи в якому були проведені, в рамках програми Президента «Велике Будівництво», відповідно до міжнародних вимог щодо екстреної стаціонарної медичної допомоги. Міністр переконався, що в рамках проекту Президента України «Велике будівництво», в лікарні №10 проведено капітальний ремонт з розширенням приміщень приймального відділення. Нове приймально-діагностичне відділення оснащене найсучаснішим обладнанням: за кошти держбюджету придбано комп’ютерний томограф Hitachi. Також в лікарню придбали монітори пацієнта, рентгенологічний[…Читати далі…]

Читати далі

В ЧОРНОМОРСЬКУ ВІДКРИЛИ СУЧАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: ОБ’ЄКТ ЗДАНО В ЕКСПЛУАТАЦІЮ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО”

Сьогодні, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, урочисто відкрив сучасне відділення екстреної медичної допомоги. Повний капітальний ремонт приміщень, оснащення лікарні найсучаснішою медичною технікою та обладнанням, проведено в рамках програми Президента “Велике Будівництво”. Як заявляють лікарі, з таким обладнанням вони будуть працювати ще не один десяток років, а головне – значно розширять можливості з ранньої діагностики захворювань. Лікарня в Чорноморську одна з 13 опорних закладів охорони здоров’я Одеської області. На реконструкцію нового відділення з міського бюджету виділено 7 млн 318 тисяч гривень. І ще 8 млн гривень – отримано від[…Читати далі…]

Читати далі