ВИПЛАТА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ НА КОНТРОЛІ КЕРІВНИЦТВА ОДЕСЬКОЇ ОДА
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів апаратну робочу нараду, в рамках якої директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОДА Тетяна Дементьєва доповіла про стан призначення та виплат житлових субсидій та пільг в Одеській області в минулому, 2021 році.
«Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, отримання житлових субсидій не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та розміром обов’язкового відсотку платежу. Право на отримання субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, проживають у житлових будинках та чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Призначення житлових субсидій здійснюється структурними підрозділами виконавчих органів влади з питань соціального захисту населення. Інформація про призначення житлової субсидії вноситься відповідним структурним підрозділом до Єдиного Державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Надання населенню житлових субсидій та пільг регулюється низкою нормативних документів, зокрема постановами Кабінету Міністрів України, що були прийнято за період з 1995-го по 2019-й рік. На разі за призначенням субсидії слід звертатися до місцевих Центрів надання адміністративних послуг», – зазначила Тетяна Дементьєва.
Також директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОДА повідомила, що впродовж 2021-го року, з метою надання допомоги на оплату найбільш незахищеним категоріям громадян, до чинного законодавства внесені окремі зміни.
«Право на отримання житлової субсидії набувається особою також у наступних випадках: наявність у власності саморобного транспортного засобу або мотоциклу вартістю менше 4-х мінімальних заробітних плат, яким менше 5-ти років; відсутність доходів у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку (за висновком лікаря); придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету. Окрім того, під час визначення права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, якщо у власності знаходиться більше ніж одне житлове приміщення (квартира, будинок), які розташовані у сільський місцевості та у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт» – відзначила Тетяна Дементьєва.
Минулого року житлову субсидію у готівковій формі отримували понад 82,2 тисяч домогосподарств на суму 645 млн грн, при цьому з них 44,1 тисяч домогосподарствам субсидію нараховано в автоматичному режимі, тобто без спеціального звернення. При цьому, додала Тетяна Дементьєва, основними напрямками призначення житлової субсидії є відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Окремо – визначено категорію громадян, яким надавались пільги з повного або часткового звільнення від оплати проїзду, житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, придбання твердого палива і скрапленого газу.
«На разі, в Одеській області, в Єдиному Державному автоматичному реєстрі пільговиків перебувають на обліку понад 419,5 тисяч осіб: учасники, ветерани та інваліди війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, діти війни, жертви нацистських переслідувань, ветерани праці, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени багатодітних сімей тощо. Минулого року зазначеним категоріям громадян надано пільг на загальну суму 285 млн грн, у тому числі через інтегровану інформаційну систему «Соціальна громада» – сказала директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОДА Тетяна Дементьєва.