ВІЛЬНІ ЗОНИ

Шановні аграрії Ізмаїльського району.

Кліматичні умови навесні 2023 року в цілому підправили довготривалу відсутність опадів восени 2022 року. Очікується непоганий врожай ранніх колосових культур. Беручи до уваги   народне  прислів’я – не той врожай , що у полі, а той що у коморі все ж таки слід вже сьогодні розпочинати роботу з реалізації того що виросте и те  що вдасться зібрати на полях.

В останні роки наша продукція користується широким попитом на аграрних ринках Євроспільноти, Південно – Східної Азії, Африки та Близького Сходу. Ціни, які пропонують зернотрейдери та експортери дуже привабливі і заохочують с/г виробників до вирощування таких культур як ячмінь, соя, кукурудза. При тому вимоги до якості продукції яка експортується дуже високі.

Разом з якістю продукції по органо – лептичним показникам однією із вимог є відсутність зараження продукції хворобами. Заражена грибковими хворобами продукція суттєво поступається в якості кінцевих продуктів ії переробки (борошно, солод, комбікорми, шрот, олія, та інше).

Однією з умов, яку можуть Вам поставити при продажі продукції  – це наявність документа, який підтверджує  що вона була  вироблена у місцях виробництва або на виробничих ділянках ,вільних від регульованих шкідливих організмів. Отримання статусу ділянки, або місця виробництва регламентовано постановами, наказами, які передбачають:

« Порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки,вільних відрегульованих шкідливих організмів,позбавлення такого статусу,його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки»

Процедура отримання такого статусу не дуже складна, але потребує ретельного дотримання регламенту, який передбачає:

  1. Подача заяви встановленого зразку у купі з пакетом документів.

1.1. Контракт на постачання продукції.

1.2  Карта – схема розміщення полів.

1.3. Документ, підтверджуючий реєстрацію господарства у нашій службі.

  • Оплата послуг за обстеження посівів.
  • Обстеження посівів державними фітосанітарними інспекторами у присутності фахівців господарства.
  • Відбір зразків рослин з направленням до фітосанітарної лабораторії для проведення експертизи.
  • Отримання позитивного висновку фітосанітарної експертизи та складання відповідного акту.
  • Направлення документів до керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
  • Отримання наказу про присвоєння офіційного статусу місця виробництва або на виробничої ділянки

Шановні колеги, не чекайте того моменту, коли комбайни зайдуть на поле, а Ви звернетесь з проханням надати Вашим посівам цей статус. Визначитись потрібно вже на початку червня. Фахівці нашої служби на високому професійному рівні проведуть необхідні фітосанітарні  процедури .Відбір зразків рослин  ячменю проводиться у фазах молочної стиглості. Бажаю всім Вам отримати високий, якісний врожай, змолотити його своєчасно, без втрат та продати по високим цінам.

Демидов О.П. – головний  спеціаліст відділу карантину рослин, управління фітосанітарної безпеки  Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, державний фітосанітарний інспектор.