ЗРУЧНІ ОНЛАЙН-РЕСУРСИ ДЛЯ УСИНОВЛЕННЯ АБО ТИМЧАСОВОГО ПРИХИСТКУ ДІТЕЙ
Чи готові ви поділитись сімейним теплом з дітьми? А надати прихисток дітям під час війни? Дуже важливо, щоб їх дитинство було щасливим, безхмарним та обов’язково – із піклуванням дорослих.
Якщо так, ми хочемо нагадати вам про те, де та як онлайн можна отримати більше інформації, залишити заяву на первинну консультацію з усиновлення або подати заяву на кандидатство в усиновлювачі.
Чат-бот “Дитина не сама” (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot) – ресурс допомоги дітям у воєнний час. Ним варто скористатися, якщо:
- хочете тимчасово прихистити дитину у сім’ї,
- бачите дитину без нагляду,
- ваша дитина загубилася.
Близько 2000 українців з десятків тисяч тих, хто зголосився прийняти у свою сім’ю дитину, пройшли спеціальне навчання, подолали всі етапи відбору в рамках програми “Дитина не сама” та успішно завершили підготовку. В будь – яку мить вони готові прихистити дитину, як це зробили герої відео.
Подати онлайн-заяву на отримання первинної консультації з усиновлення або на кандидатство в усиновлювачі можна на порталі Дія (офлайн ви також можете це зробити у Службі у справах дітей):
- на порталі Дія зайдіть у власний кабінет (авторизуйтесь),
- у вкладці Послуги оберіть розділ Сім’я та послугу, якою цікавитесь.
З першого червня подали заявки на онлайн-консультацію з усиновлення через портал Дія 744 людини. Заяву на кандидатство в усиновлювачі онлайн стало можливим подати з 9 вересня, і за цей час 39 громадян успішно направили заяви до Служби у справах дітей в регіонах. Усиновлення – довготривалий процес, адже потрібно пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проводиться центрами соціальних служб із залученням спеціалістів із питань психології, педагогіки, медицини тощо.
Кожна дитина повинна мати родину!
Довідково:
Програму «Дитина не сама» запущено з ініціативи Офісу Президента України спільно з UNICEF Ukraine та Міністерство соціальної політики України.
Оцифрування послуги з усиновлення реалізовано з ініціативи Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Офісом Президента України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та проекту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проект підтримки Дія), що впроваджується Програмою розвитку ООН за підтримки Швеції.
Дитина не сама: «Інструкція з турботи» https://dity.msp.gov.ua/about