1. /
  2. Новини
  3. /
  4. В ОДЕСЬКІЙ ОДА ВІДБУЛОСЬ...

В ОДЕСЬКІЙ ОДА ВІДБУЛОСЬ ВИЇЗНЕ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у виїзному позачерговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, проведення якого очолила Голова Комітету Анастасія Радіна.

В обговоренні актуальних проблемних питань, що були на порядку денному засідання взяли участь народні депутати України, члени Комітету  Анатолій Бурміч, Олексій Жмеренецький, Володимир Кабаченко, Олена Мошенець, Вікторія Сюмар, Олексанжр Ткаченко, Іван Шинкаренко, Ярослав Юрчишин, народні депутати України від Одеської області Олександр Горенюк та Юлія Діденко, директор Територіального управління ДБР Дмитро Титор, заступник начальника Головного слідчого управління НПУ Руслан Дударець, керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко, начальник ГУ НПУ в Одеській області Олег Бех, начальник слідчого управління ГУ НПУ в Одеській області Олександр Саламаха, заступник Міністра інфраструктури України Юрій Васьков, директор ГО «Українське об’єднання моряків» Крістіна Король та представники даної організації.

Основна актуальна проблемна тема обговорення на засіданні – створення працівниками Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і ряду тренажерних центрів у м. Одеса штучних перешкод для переатестації з метою подальшого працевлаштування на суднах закордонного плавання. Це надзвичайно складне питання є джерелом постійного суспільного резонансу протягом щонайменше останнього року. За офіційними даними, на даний час орієнтовно 100 тисяч українських моряків високої кваліфікації сприяють надходженню в Україну понад 3-х млрд. $ щорічно. Проте, з 51-го сертифікованого тренажерного центру фактично функціонують не більше 8-ми. Через створення корупційних схем надрегіонального рівня (з боку представників Державної служби морського та річкового транспорту України) на етапі складання моряками тестів після підвищення їх кваліфікації штучно створюються жорсткі формальні перешкоди, подолання яких пов’язано з дачею хабара розміром аж до 10 тисяч $ США з особи, що дорівнює взагалі по країні орієнтовно 3 – 6 млн дол. щомісячно.

Ситуація у цій сфері, що склалася протягом останніх декількох років, всебічно руйнує не тільки якість життя моряків та їх родин, але ж й міжнародний авторитет України як держави, а також українських моряків як бажаних співробітників для міжнародних судноплавних компаній. Для ліквідації зазначеної корупційної практики недостатньо відповідних дій з боку правоохоронних органів регіонального рівня – потрібне втручання центральної влади та заходи у законодавчій сфері.

Зокрема, вкрай важливим для ефективного вирішення проблеми потрібне якнайшвидше прийняття законопроєкту стосовно вимог Кодексу торговельного мореплавства України щодо кваліфікації членів екіпажу (від 29.07.2020 № 3944), який знаходиться на ознайомленні у профільному Комітеті Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури ще з серпня минулого року. Також необхідні кадрові зміни Державної служби морського та річкового транспорту України на рівні його керівництва, що потребує сприяння з боку Кабінету Міністрів України.

За результатами засідання було узгоджено спільну позицію стосовно якнайшвидшого й ефективного вирішення зазначених питань щодо законопроєкту № 3944 та кадрового складу Морської адміністрації, а також передачі відповідних матеріалів кримінальних справ до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро.