1. /
  2. Новини
  3. /
  4. соціальний захист населення
  5. /
  6. СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ...

СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

В м. Ізмаїлі 23.02.2022 спеціалістами  Одеського обласного Центру соціальних служб та Благодійного фонду «Шлях до Дому»,  за сприяння заступника голови районної державної адміністрації Ольги Колесниченко, проведено семінар для суб’єктів соціальної роботи Ізмаїльського району, а саме:  служби у справах дітей, центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг, закладів освіти, медицини територіальних громад,  органів соціального захисту населення та органів поліції за темою: «Конфлікт в сім’ї. Домашнє насильство. Причини та умови виникнення ситуації домашнього насильства».

Проблема домашнього насильства є дуже поширеною в усьому світі. Адже жертвами насильства в сім’ї нерідко стають діти, які в майбутньому будуть мати психічні та психологічні проблеми. Ті, хто у дитинстві зазнав домашнього насильства, не в змозі побудувати щасливу родину. І поступово новостворена родина перетворюється до сімей, які живуть в складних життєвих обставинах. Враховуючи вищезазначене,можна зробити висновок, що домашнє насильство є суто соціальною проблемою та заслуховує уваги соціальних працівників.

На жаль, Україна не стала виключенням. Лише за I півріччя 2021 року Національна соціальна сервісна служба України зафіксувала 86955 випадків домашнього насильства.

Прийняття у 2017 році Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» дозволило дати точне визначення терміну:

«Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь».

На семінарі були розглянуті питання:

  • Поняття кризи та її вплив на сімейні відносини.
  • Конфлікти в сім’ях: види, причини виникнення, попередження.
  • Домашнє насильство та насильство за ознакою статі як наслідок конфліктів в сім’ї.
  • Щодо інструментів протидії гендерно-орієнтовного насилля та попередження ранніх шлюбів «Щоденник безпеки» Roma Sos.

По завершенню семінару всім учасника були вручення сертифікати.

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської райдержадміністрації