1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЗВЕРНЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТУ,...

ЗВЕРНЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОСВІТУ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я, КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ІЗМАЇЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МАРИНИ ДЕНОЙ ЩОДО СТАНУ РОБОТИ З ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМИ ОСОБАМИ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

Ізмаїльський район – один із районних центрів у південній частині України, який вже прийняв більше 35 тисяч переселенців. Жителі з регіонів, де були або ще досі тривають бойові дії, продовжують приїжджати на територію Ізмаїльського району і сьогодні. Після кількох днів адаптації більшість приїжджих із зони бойових дій, як вони пояснюють, починають процес оформлення грошової допомоги від держави. І додають: через велику кількість вимушених переселенців процес цей досить тривалий у часі. В Ізмаїльському районі зареєструвалися та отримали довідки 17241 особа, із них діти – 773 осіб та маломобільні групи населення – 4537 осіб. Водночас багато людей, щодня близько 100 – 150 осіб повертаються додому з інших держав.

Після приїзду внутрішньо переміщених осіб Ізмаїльською районною військовою адміністрацією проводиться розміщення в гуртожитках, центрах соціально-психологічної реабілітації дітей та в приватному секторі громад. Ізмаїльський район не залишається осторонь та допомагає громадянам, які втратили дім та близьких, у реєстрації як ВПО та реєстрації щодо пошкодженого майна, а також одразу ж по їх приїзду громадами і волонтерами надається вся необхідна їм допомога: гуманітарна, соціальна та психологічна.

За ініціативи Одеської обласної військової адміністрації та сприяння Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України створено Інформаційний сайт швидкого пошуку корисної інформації для внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану щодо міжміських маршрутів, алгоритму дій в незнайомій місцевості, охорони здоров`я, освіти, житла, ЦНАПу, УСЗН, харчування, законодавства.

Від початку повномасштабної війни 5693 особи звернулися до Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості і знаходяться на обліку безробітних. Із них 672 – внутрішньо переміщені особи. Працевлаштувалися 291 внутрішньо переміщена особа.

Протягом останніх днів представники української влади звертаються до жителів прифронтової зони з проханням евакуюватися до більш спокійних регіонів України.

Однак через побоювання громадян стати ВПО й лишитися без документів та житла, вони це робити відмовляються.

Проте якщо евакуація все ж відбулася, яким повинен бути алгоритм дій для переселенців?

Найперше, що потрібно зробити — оформити статус ВПО. Це дозволить подати заявку на отримання грошової допомоги від держави.

Виплати для ВПО, а також підприємців, безробітних та тих, хто втратив своє житло внаслідок війни, оформити можна у застосунку «Дія».

Також через «Дію» можна отримати дублікати втрачених документів, зокрема, на порталі «Дія». «Держава у смартфоні».Через «Дію» можна замовити дублікат таких документів: свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть, свідоцтво про зміну імені, витяг про реєстрацію / розірвання шлюбу.

Ще одним важливим питанням для переселенців є пошук тимчасового житла. Цю процедуру в Україні спростили — варіанти надання безкоштовних кімнат чи квартир для переселенців можна знайти на волонтерській платформі «Прихисток».

Однак дуже часто евакуйованих людей готові безкоштовно тимчасово прихистити небайдужі мешканці Ізмаїльського району.

А також стати на облік як безробітний до Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості для пошуку роботи.