1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА...

ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА КОСТЯНТИН ГОЙ ЗУСТРІВСЯ З НАЧАЛЬНИКОМ СЕКТОРУ ТОРГІВЛІ ТА ІНВЕСТИЦІЙ ЕКОНОМІЧНОГО ВІДДІЛУ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ ЕЛЕЙН ХЕНЗЛ

Заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой зустрівся з начальником сектору торгівлі та інвестицій економічного відділу Посольства США в Україні Елейн Хензл.

Елейн Хензл відвідала Одеську область для того, щоб детальніше ознайомитись з реалізацією інфраструктурних проєктів регіону, розвитком сільського господарства, інвестиційною привабливістю та портовою галуззю Одещини.

Костянтин Гой розповів, що Одеська область – найбільший регіон України, який демонструє позитивну динаміку соціально-економічного зростання з потужною інфраструктурою та розвиненою морською та портовою галузями. На території Одеської області розташовано 70% портових потужностей України і 3 порти перевалюють 60 % всього вантажу. У портах області реалізуються інвестиційні проєкти за участю світових компаній Cargill (США), DP World (ОАЕ), Louis Dreyfus Company (Франція), HHLA International (Німеччина), RISOIL та інші.

«Для обласної державної адміністрації одними з пріоритетних напрямків розвитку Одещини – є покращення інфраструктури, зокрема транспортно-логістичної, диджиталізація області, енергоефективність та енергонезалежність регіону, будівництво зрошувальних систем, реалізація проєктів у сфері туризму та екології», – сказав Костянтин Гой.

Заступник голови облдержадміністрації детально ознайомив гостей зі станом та перспективами розвитку сільського господарства. Він повідомив, що цьогоріч Одеська область зібрала рекордну кількість врожаю і що на разі ведеться серйозна робота з відновлення зрошувальних систем, вже підготовлено 12 проєктів на 38 тисяч гектар і вже отримано перші позитивні висновки.

«Триває реалізація програм Президента «Велике Будівництво» та «Велика Реставрація», ми активно займаємось реконструкцією доріг, ведеться робота з відновлення та розвитку авіаперевезень на півдні регіону. Підготовлено проєктно-кошторисну документацію міжнародного аеропорту в Ізмаїлі. Для удосконалення інфраструктури півдня Одеської області заплановано проведення нової високовольтної лінії електропередачі для забезпечення енергонезалежності, будівництво дороги навколо Паланки та будівництво мосту через Дністровський лиман. Керівництво країни активно допомагає в реалізації зазначених питаннях, ми працюємо через Агентство державного приватного партнерства, але й будемо раді приватним інвесторам, як зовнішнім, так і внутрішнім», – зазначив Костянтин Гой.

Заступник голови облдержадміністрації зазначив, що Одеська область активна в міжнародних відносинах, налічує 30 іноземних представництв, і підкреслив, що регіон завжди відкритий для нових контактів та встановлення партнерських відносин.

Також Костянтин Гой ознайомив представників Посольства США з роботою Агенції регіонального розвитку Одеської області, яку було утворено з метою допомоги інвесторам, їх супроводу в регіоні та для допомоги територіальним громадам в розробці інвестиційних паспортів та проєктів.

Заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, що не завжди достатньо мати ресурс або актив на своїй території, головне вміти його правильно «продати» інвестору, а це і є основним завданням в роботі  Агенції регіонального розвитку, оскільки Одеська область – перспективний регіон, цікавий для потенційних інвесторів.

В свою чергу Елейн Хензл розповіла, що під час візиту до Одеської області, намагається детально зрозуміти та вивчити економічні можливості регіону. Вона зазначила, що вже відвідала Одеський морський порт, морський порт «Південний», а також Одеський припортовий завод, і  поцікавилась як реформа децентралізації вплинула на співпрацю з новоствореними місцевими громадами.

Костянтин Гой повідомив, що з впровадженням реформи децентралізації громади отримали більше повноважень: «В частині поліпшення інвестиційного клімату територій, ми бачимо свою роль в навчанні територіальних громад та наданні рекомендацій, зокрема й в підготовці стратегій розвитку громад. Після утворення територіальних громад постало питання нестачі/браку/відсутності досвіду в управлінні своїми територіями. Ми залучаємо Одеський національний економічний університет, який проводить навчальні програми та семінари щодо підготовки важливих документів та проєктів для розвитку громади. Одне з наших головних завдань – донести важливість партнерства з представниками бізнесу та надання допомоги бізнесу для розвитку на територіях громад, адже саме бізнес буде створювати нові робочі місця та наповнювати бюджети».

Сторони домовились про подальшу співпрацю.