ЗАХОДИ З РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Реабілітація — це комплекс заходів, які охоплюють широкий спектр послуг, включаючи фізичну терапію й лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, дієтотерапію, психологічну підтримку й психотерапію, мануальну терапію й масаж, адаптивний спорт, ерготерапію, логопедію, протезування, ортезування та допоміжні пристрої.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає заяву адміністраторам центру надання адміністративних послуг із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
- паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
- свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою (формою№027/о, затвердженою МОЗ;
- документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування).
Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.
Якщо під час перебування на обліку закінчується строк дії індивідуальної програми реабілітації, така програма підлягає перегляду. Дитина, батьки чи законний представник якої були письмово повідомлені про закінчення строку дії індивідуальної програми реабілітації, але протягом трьох місяців з дня закінчення її строку дії не подали переглянутої індивідуальної програми реабілітації, знімається з обліку.
Фахівці реабілітаційного закладу підбирають дитині з інвалідністю реабілітаційні заходи, визначать строки і тривалість проходження нею реабілітації з урахуванням реабілітаційного потенціалу та реабілітаційного прогнозу.
Реабілітаційні послуги можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.
Держава покриває реабілітацію дітей з інвалідністю в межах таких сум коштів на рік:
– 16 тис. гривень – якщо за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації встановлено обмеження I та II ступеня;
– 25 тис. гривень – якщо за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації встановлено обмеження III ступеня;
– 24 тис. гривень – якщо дитина з інвалідністю є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування і за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації їй встановлено обмеження I та II ступеня;
– 37, 5 тис. гривень – якщо дитина з інвалідністю є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування і за більшістю основних категорій життєдіяльності відповідно до індивідуальної програми реабілітації їй встановлено обмеження III ступеня.
Всього у 2025 році на відшкодування вартості реабілітаційних послуг в Ізмаїльському районі, згідно з кошторисом, затверджено 800 тис. грн.
Перелік закладів реабілітації оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики https://www.msp.gov.ua та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej.
Джерело: управління соціального захисту населення Ізмаїльської РДА