ЯК ЗАПОБІГТИ ГОСТРИМ КИШКОВИМ ІНФЕКЦІЯМ
Масштабні підтоплення та осушення великих територій, які відбуваються унаслідок руйнування Каховської ГЕС, мають негативний вплив на епідблагополуччя Ізмаїльського району, та несуть за собою ризик масового захворювання гострими кишковими інфекціями. Згідно з інформацією Дунайського басейнового відділу Відокремленого підрозділу санітарної охорони територій на видах транспорту в Ізмаїльському районі станом на 13.06.2023 вже зареєстровано 2 випадки гострої кишкової інфекції (далі – ГКІ), у т.ч. 1 у дитини до 18 років: в м.Ізмаїл – 1 випадок у дорослого; в Саф’янівській територіальній громаді – 1 випадок у дитини с.Кам’янка.
ГКІ – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Небезпеку несуть насамперед забруднена вода та брудні руки. Зазвичай, ГКІ спричиняються бактеріями чи вірусами, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту. Найчастіше збудники ГКІ знаходяться у сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах. Найпоширеніші симптоми ГКІ – слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея.
З метою запобігання виникнення епідускладнень та попередження розповсюдження інфекційних захворювань, водним шляхом передач, Ізмаїльська районна державна адміністрація попереджає мешканців Ізмаїльського району дотримуватися необхідних заходів для безпечного вживання води:
- перевірте наявність ознак того, що ваша вода може бути небезпечною;
- використовуйте бутильовану воду, якщо можливо;
- відфільтруйте воду, якщо вона виглядає брудною\каламутною;
- продезінфікуйте воду, довівши її до кипіння;
- зберігайте питну воду безпечно у чистій, щільно закритій тарі, щоб уникнути повторного забруднення.
Також для профілактики захворювання на гострі кишкові інфекції не забувайте:
- ретельно мити руки з милом, особливо перед приготуванням та вживанням їжі, після повернення з вулиці, користування туалетом, забруднення,
- при неможливості миття рук, або відсутності безпечної води – використовувати антисептики, санітайзери та вологі дезінфікуючи серветки.
При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) треба одразу звертатись до лікаря.
Пам’ятайте, що самолікування може призвести до значних ускладнень!