1. /
  2. Новини
  3. /
  4. соціальний захист населення
  5. /
  6. ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА ЩОДО...

ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

В контексті повномасштабної війни проблема торгівлі людьми набула особливої актуальності та стала одним із найтяжчих наслідків для українського суспільства, адже мільйони людей, які були змушені евакуюватися на інші території, за кордон, а особливо під примусом на територію країни-агресора, стали потенційними жертвами.

Безумовно, категоріями, найбільш уразливими в таких ситуаціях, є діти без супроводу або діти, розлученні із сім’єю; жінки, зокрема які мають інвалідність; особи похилого віку; особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

Тому лише комплексний системний підхід, координація дій на всіх рівнях та швидке реагування на потенційну загрозу чи фактичну ситуацію може створити ефективну протидію злочинам, а отже забезпечити соціальний захист населення.

З цією метою, 30 серпня відбулась робоча онлайн нарада щодо реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми за участі представників територіальних громад,   Національної поліції в Одеській області, представника Державної прикордонної служби, фахівця Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості та спеціалістів Ізмаїльської райдержадміністрації.

Учасники заходу обговорили виклики сьогодення в питанні попередження торгівлі людьми, повноваження суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, порядок встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам, про заходи щодо протидії торгівлі дітьми та ризики нелегальної трудової міграції,  коло повноважень правоохоронних органів з питань протидії торгівлі людьми та про роботу прикордонної служби щодо запобігання торгівлі людьми.

Незмінним залишається той факт, що торгівля людьми є сучасною формою рабства та грубо порушує права людини. Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо. Самобезпека та обізнаність особи, а також взаємодія всіх ланок органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства здатна вберегти від торгівлі людьми громадян України.