УВАГА! В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ СПАЛАХ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ
Поблизу села Комишівка Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області знайдено трупи свиней та зафіксовано спалах захворюваності на африканську чуму свиней.
За підсумками засідання Ізмаїльської районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії затверджено план заходів з ліквідації наслідків спалаху.
До зони захисту віднесено село Комишівка Ізмаїльського району Одеської області. Зоною спостереження (нагляду) визначено територію радіусом 7 км від зовнішніх меж зони захисту, до якої включено наступні населені пункти Саф’янівської сільської ради: с. Муравлівка (включаючи ФГ «Діва Агро»), с. Вишневе; Катлабузьської селищної ради: с. Катлабух, с. Приозерне та Кілійської міської ради: с. Червоний Яр, с. Василівка, околиця м. Кілія (п. Омарбія).
Участь у ліквідації здійснює спецзагін у складі представників Ізмаїльської РДА, Саф’янівської сільської ради, Держпродспоживслужби, Нацполіції, Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Що таке африканська чума свиней та які симптоми
Африканська чума свиней ― це вірусна хвороба. Для людей вона не несе небезпеки, а для свиней є летальною. Ліків та вакцини від захворювання немає, тому важливо не допускати його поширення.
У тварини підвищується температура, може бути задишка, тварини можуть скупчуватися. Також дуже характерно для африканської чуми свиней ― це синюшність черевної порожнини, кінчиків вух, ніг, а також по самому тілу. Люди не хворіють на африканську чуму свиней, але вірус дуже швидко поширюється серед свиней. Летальність складає 100%, це дуже великі економічні збитки.
Переносять АЧС переважно дикі кабани. Вірус виділяється зі слиною та екскрементами. Заразитися свині можуть через необроблені корми та у випадку, якщо вірус перенесе власник тварини на одязі.
Чому свиней із АЧС спалюють та чи можна їсти м’ясо хворої тварини
Після виявлення вірусу африканської чуми свиней визначають карантинну зону. У ній тварин мають умертвити безкровним методом та спалити. Це унеможливлює поширення хвороби
Тварин можуть вилучати у приватних та державних господарствах. За кожну вилучену свиню власники отримують компенсацію.
Аби уникнути поширення хвороби, важлива профілактика. Зокрема, у приватних дворах слід не випускати свиней на вільний вигул, не допускати сторонніх людей, а годувати тварин лише термічно обробленими продуктами. Більше обмежень та правил застосовують у великих господарствах.