1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УВАГА! ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ...

УВАГА! ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН НА ТЕРИТОРІЇ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

До відома населення!

Ізмаїльське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація Одеської області інформує, що з 30.10. 2023 року  на територіях Саф’янскої, Кілійської, Вилківської та Ренійскої територіальних громад Ізмаїльського району Одеської області почалось  проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

Розкладання вакцини проводиться наземним шляхом на угіддях філії “Ізмаїльське лісове господарство”, мисливсько-рибальського підприємства Ренійської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, ТОВ “Ізмаїльське регіональне мисливсько-рибальське господарство”, ТОВ “Придунайське регіональне мисливсько-рибальське господарство” та Кілійського районного товариства мисливців і рибалок, крім водних об’єктів та населених пунктів.

Для розповсюдження приманок на територіях вище зазначених територіальних громад створено групи, до складу яких входять представники державної служби ветеринарної медицини, органів місцевого самоврядування та користувачі мисливських угідь.

Для імунізації тварин від сказу використовується пероральна вакцина вітчизняного виробника ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Поживні принади з вакциною – це невеликі за розмірами (з сірникову коробку) брикети (коричневого кольору) з желеподібною капсулою (полімерний блістер з антигеном) всередині. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях. Для інформації! Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

УВАГА!

Хоча принади з вакциною проти сказу цілком безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища, але не слід руйнувати, чіпати або переміщувати до інших місць знайдені брикети.