Кожна людина має право на безоплатне протезування та забезпечення іншими засобами реабілітації, як-от протезно-ортопедичні вироби, засоби пересування, меблі та оснащення.
Держава гарантує забезпечення високоякісними сучасними протезами та іншими засобами реабілітації, що дають змогу відновити втрачені функції, адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя.
У межах програми «Соціальний захист осіб з інвалідністю» ви можете не лише безоплатно отримати протез або інший засіб реабілітації, а й послуги з його ремонту, заміни та обслуговування. Вам нададуть підтримку на всіх етапах — від подання заяви і до отримання самого виробу.
1 січня 2025 року на Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики запрацював сервіс подання заяви про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР).
Роз’яснюємо, хто вже ним може скористатися та які є інші способи подання заяви.
Соціальний портал Мінсоцполітики — soc.gov.ua
Зараз, на першому етапі, сервіс на порталі доступний для людей, які пройдуть оцінювання повсякденного функціонування експертними командами. Їхня робота стартувала 1 січня 2025 року на заміну МСЕК.
Інформація з рішення експертної команди буде передаватися до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), тож вона автоматично відобразиться в особистому кабінеті на порталі
Якщо до 1 січня 2025-го отримано інший документ, що підтверджує потребу в засобах реабілітації, як-от висновок МСЕК, ви можете обрати інший зручний спосіб подати заяву.
Письмова заява
Це можна зробити, звернувшись до однієї з найближчих установ у вашій громаді:
до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);
до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (ОСЗН);
до територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (ФСЗОІ).
Подаючи заяву про забезпечення засобом реабілітації, потрібно додати такі документи:
висновок або інший документ, що підтверджує потребу в засобах реабілітації;
паспорт/свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу; ідентифікаційний код.
Зверніть увагу! В окремих випадках можуть бути потрібні додаткові документи.
🦾 Прагнемо допомогти кожній людині адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя — у 2024 році держава спрямувала понад 5 мільярдів гривень на протези та інші засоби реабілітації.
Так, минулого року видано більш як 416 тисяч допоміжних засобів реабілітації для 108 тисяч українців. Зокрема, у _ області отримали _ засобів _ людей.
Більше про державну програму протезування дізнавайтеся на платформі, яку запустили @Міністерство соціальної політики України та @Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням protez.msp.gov.ua
Джерело: Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації