1. /
  2. Новини
  3. /
  4. соціальний захист населення
  5. /
  6. СИТУАЦІЯ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ...

СИТУАЦІЯ В СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ СТАНОМ НА 12 ЖОВТНЯ

Головне: 

Рішенням Уряду прийнято рішення перевести бюджетну форму навчання студентів українських ВНЗ, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях. На навчання за державні кошти переведуть наступні категорії студентів: осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні); внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Медики 11 лікарень у семи регіонах України пройшли навчання з надання екстреної медичної допомоги. Завершились заплановані на цей рік тренінги з надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі за сертифікованими міжнародними програмами, організовані у межах проекту Світового банку й Міністерства охорони здоров’я України. Основна мета тренінгів – покращити навички медиків з надання швидкої та якісної допомоги пацієнтам у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень у відділеннях екстреної (невідкладної) медичної допомоги у багатопрофільних лікарнях за сучасними європейськими протоколами. Під час тренінгів професійні навички покращили 236 фахівців відділень екстреної медичної допомоги багатопрофільних лікарень. А це 103 лікарів та 133 медсестер з лікарень Києва, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Сумської і Чернігівської областей. Спочатку тренінги відбувались в онлайн-форматі, після чого розпочинались симуляційні практичні відпрацювання навичок у кожному із закладів охорони здоров’я, які долучені до цього проекту. Перший етап навчання відбувався у 2021 році. Тоді такі тренінги пройшли 10 опорних лікарень з усієї України. Наразі завершився другий етап навчання. Тренінги провели фахівці Всеукраїнської ради реанімації.

МОЗ визначив 35 лікарських засобів, що підлягають тимчасовій забороні на застосування в Україні через участь у їх виготовленні субʼєкта, розташованого в рф. Зокрема, це 35 медпрепаратів, заявником яких є компанія ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина. Наразі в Україні достатньо аналогів тих препаратів, ліцензія яких підлягає відкликанню. Тож громадяни будуть забезпечені необхідними лікарськими засобами.

Понад 520 тис. педагогічних працівників продовжують навчати маленьких українців у школах, дитячих садочках і закладах позашкілля. Від початку нового навчального року наші захисники і захисниці звільнили від окупантів території, де розміщено загалом 387 шкіл і закладів дошкільної освіти. За останній місяць в Україну повернулося понад 2,4 тис. педагогів.

До українських лікарень доставлено понад 140 потужних генераторів. За останні місяці в українські лікарні доставлено понад 140 потужних дизельних генераторів на випадок відсутності централізованого електропостачання. Генератори змінного струму надійшли в рамках преекту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення енергетичної стабільності лікарень України». Кожен з них спрацьовуватиме у разі аварійного відключення електрики та постачатиме напругу в мережу.