1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЩО ТАКЕ РЕАБІЛІТАЦІЯ?

ЩО ТАКЕ РЕАБІЛІТАЦІЯ?

Часто під реабілітацією розуміють те, що до неї не має жодного стосунку. Як то електрофорез, «лікувальні» грязі, «цілющу» мінеральну воду чи «чудодійні» масажі.

Доказова, ефективна та пацієнтоцентрична реабілітаційна допомога – це принципово інше.

Робота з людиною, яка потребує реабілітації, починається з моменту її потрапляння до лікарні.

В разі, якщо хвороба, поранення або побутова травма призводять до обмеження функціонування – до взаємодії з пацієнтом одразу після стабілізації його стану долучаються фахівці з реабілітації. Формується мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад підбирається відповідно до потреб людини.

При цьому пацієнт має право самостійно обрати один із 397 медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за одним із двох пакетів: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» чи «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».

✅ Етап 1: Визначення мети

Одна з першочергових задач мультидисциплінарної реабілітаційної команди – спільно з пацієнтом сформулювати кінцеву мету програми з реабілітаційної допомоги. Наприклад, для людини, яка перенесла інсульт, такою метою може бути відновлення функціонування кінцівок та мовлення.

✅ Етап 2: Формування команди під потреби пацієнта

Під визначену разом із пацієнтом мету лікар із фізичної та реабілітаційної медицини складає найбільш ефективний реабілітаційний план та формує мультидисциплінарну реабілітаційну команду зі спеціалістів.

☛ фізичного терапевта;

☛ ерготерапевта;

☛ сестру медичну з реабілітації;

☛ психолога;

☛ терапевта мови і мовлення;

☛ протезиста – у випадку ампутації;

✅ Етап 3: Реабілітація

Залежно від потреб пацієнта обирається стаціонарна чи амбулаторна форма. Після – визначається кількість взаємодій пацієнта з реабілітаційною командою та тривалість процедур. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має продовжуватись мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна – від 14 днів, з тривалістю терапії від 1 години на день. Кожен пацієнт має право на 2 такі реабілітаційні цикли впродовж року.

✅ Етап 4. Виписка

У разі досягнення мети реабілітації надання послуг з реабілітації завершується. Якщо ж бажаного результату за визначений період не вдалося досягти – індивідуальний реабілітаційний план коригується й людина направляється на черговий цикл реабілітаційних заходів.