1. /
  2. Новини
  3. /
  4. НОВИНИ ГРОМАДИ:  У РЕНІЙСЬКІЙ...

НОВИНИ ГРОМАДИ:  У РЕНІЙСЬКІЙ ГРОМАДІ  ВІДБУЛАСЬ КОНСУЛЬТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ, ЯКА БУЛА ПРИСВЯЧЕНА ТЕМІ «РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ СТУПЕНЯ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ У РЕНІЙСЬКІЙ ГРОМАДІ»

Сьогодні тема безбар’єрності є надзвичайно актуальною та стає новою суспільною нормою. Ще 4 серпня 2021 року була затверджена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. У діалозі взяли участь представники культури, освіти, медицини, місцевого самоврядування, внутрішньо переміщені особи та представники громадськості.

На заході обговорили проблематику соціалізації людей з інвалідністю, а також питання щодо покращення надання побутових послуг людям з особливими потребами.

Одним із найбільших викликів, з якими стикається Україна з точки зору безбар’єрності, – це доступність інфраструктури для людей з інвалідністю. Будівлі, тротуари та громадський транспорт часто недоступні, що ускладнює пересування та доступ до громадських місць для людей з інвалідністю. Доступність є важливою складовою будь-якого сучасного суспільства, і вона відіграє вирішальну роль у забезпеченні того, щоб усі люди, незалежно від їхніх здібностей, мали рівні можливості брати участь у всіх аспектах життя. Зараз, у зв’язку з війною, питання доступності стає ще більш актуальним. Людям з інвалідністю буде важко адаптуватися до соціального життя, особливо воїнам із пораненнями та інвалідністю.

Також торкнулися важливої теми – виховання у молоді толерантного відношення до людей з інвалідністю.

Питання соціалізації дуже широке: це працевлаштування, навчання, освіта, медична реабілітація чи психологічна реабілітація. Якщо говорити про реабілітацію, то зараз планується відкриття відділення з захворюванням нервової системи та опорно-рухового апарату КНП «Ренійська ЦМЛ», де можна буде отримати такі послуги. Інклюзія у школах має включати в себе не тільки пандус чи доступний туалет. У школах працюють соціальні працівники, які супроводжують дитину впродовж усього дня. Нам для початку треба знати кількість людей із інвалідністю та всі їхні нагальні потреби.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Джерело: сторінка Ренійської територіальної громади в Вайбері