1. /
  2. Новини
  3. /
  4. соціальний захист населення
  5. /
  6. НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПАТРОНАТНИХ...

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПАТРОНАТНИХ СІМЕЙ

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації повідомляє за офіційними даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, що патронат – це важливий інструмент забезпечення права дитини на зростання в комфортному середовищі, якщо дитина з тих чи інших причин не може перебувати з батьками. Патронатні сім’ї надають дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, тимчасовий прихисток, турботу та підтримку, поки служби у справах дітей проводять роботу з батьками і допоки вирішується питання подальшого постійного влаштування дітей. Такий підхід дозволяє зменшити кількість дітей, які потрапляють до інтернатних закладів, та забезпечити їм стабільне середовище для розвитку.

Важливо розуміти, що патронат над дитиною є оплачуваною соціальною послугою, яку тимчасово надає патронатний вихователь за участю помічника, і за яку передбачена грошова винагорода.

Саме стосовно цього питання уряд нещодавно підтримав зміни, спрямовані на розвиток патронатних сімей, підтримку вихователів та їх помічників.

Зміни стосовно патронатного вихователя:

• зможе працювати або як фізична особа, або як ФОП (потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59);
• збільшується оплата праці – з 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок);
• запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати;
• за 3 місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки;
• до патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад.

Зміни стосовно помічника патронатного вихователя:

• помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем. Служба у справах дітей допомагатиме шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем%
• робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць;
• скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники: протягом одного місяця замість двох після отримання направлення.

Врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану – дитина зможе залишатися під патронатом понад 6 місяців у таких випадках:

• на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили;
• якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Варто зазначити, що на початок поточного року в Україні функціонує 304 патронатні сім’ї, які стали тимчасовою підтримкою та опорою для 649 дітей.  Наразі в Україні обліковано 53 311 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Звичайно, не всі вони потребують патронату, однак потреба у ньому на період подолання кризи батьками з дітьми величезна.

Тому патронатні сім’ї – це унікальна можливість зробити значний внесок у життя дитини, яка потребує допомоги та підтримки.

Разом ми можемо зробити світ кращим для дітей!

Нагадуємо, у разі порушення Ваших прав дитини органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
• на гарячу лінію: 0800501720;
• за тел. 044-299-74-08.