1. /
  2. Новини
  3. /
  4. охорона здоров'я
  5. /
  6. НАРАДА З ПИТАНЬ СТВОРЕННЯ...

НАРАДА З ПИТАНЬ СТВОРЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ НА ТЕРИТОРІЇ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

11 квітня 2024 року заступниця міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Марина Слобідниченко провела нараду з питань створення реабілітаційного центру на території Ізмаїльського району, до якої у режимі відеозв’язку долучилися голова Ізмаїльської районної (військової) адміністрації Родіон Абашев, перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Харлов, т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Оксана Рокунець-Сорочан, перший заступник голови Ізмаїльської районної (військової) адміністрації Сергій Проданов, заступниця голови Ізмаїльської районної (військової) адміністрації Марина Деной, заступниця міського голови Ізмаїла Катерина Татаринцева, керівники КНП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради Віталій Гайдуков і КНП ІМР ІР ОО «Ізмаїльська міська центральна лікарня» Сергій Бажак.

Учасники заходу обговорили деталі облаштування і відкриття у Дунайській обласній лікарні реабілітаційного центру, яке планується зробити до кінця поточного року. Майбутній реабілітаційний центр буде надавати допомогу не лише тим, хто втратив кінцівки і потребує психологічної підтримки, а й тим, хто переніс гострий інсульт чи інфаркт міокарда. Відділення розраховане на 90 ліжок із сучасним обладнанням і професійними мультидисциплінарними командами та 15 ліжок психіатрично-паліативного профілю.

Реабілітація складатиметься з консультації та індивідуального супроводу, занять із реабілітологами у спеціально обладнаних нейросенсорних кімнатах, лікувального масажу, гідрокінезотерапії в басейні, лікування грязями Куяльника, ударно-хвильової терапії та апаратної фізіотерапії. Реабілітологи та психологи вже пройшли професійну підготовку за європейськими стандартами.

Орієнтовна вартість проекту — 140 млн. грн. Частину коштів (близько 10 млн. грн) — на капітальний ремонт приміщення та закупку необхідного обладнання — виділили з обласного бюджету. Іншу частину планується покрити за рахунок міжнародної допомоги благодійників і волонтерів, а в якості організаційної підтримки — використовувати досвід румунських колег з міста Тімішоара.

З метою залучення інвестицій також планується проведення тематичних заходів задля підвищення публічності та уваги до проекту — самітів, акцій тощо.