На «России» вже говорять про «пособників путінського режиму»: дайджест пропаганди за 1 грудня

Федеральні канали потроху готують росіян до Міжнародного трибуналу, а три кремлівських старці наочно довели, що таке розруха в голові «русского мира». Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 1 грудня.

  1. Страх перед Гаагою у прямому ефірі
  2. Зашморг Міжнародного трибуналу на шиї Кремля
  3. Волгоград як «перевага входження до РФ»
  4. Росіяни програють на катарському фейкодромі

Страх перед Гаагою у прямому ефірі

Коли головна редакторка RT Симоньян пару днів тому висловилася в тому дусі, що «якщо ми примудримося програти в Україні, на нас чекатиме Гаага», це ще могло здатися випадковим.

Після того, як 1 грудня вже інша топ-пропагандистка, Скабєєва також озвучила тезу про Міжнародний трибунал,  – це вже стало очевидним симптомом.

НАСПРАВДІ, той факт, що на федеральному каналі вперше прозвучав термін «пособник путінського режиму», говорить насамперед про те, що пропагандисти потроху починають називати речі своїми іменами.

По-друге, це означає, що Скабєєва і Симоньян притомні (а значить осудні), адже розуміють хто вони і за що нестимуть відповідальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геббельс радить Симоньян «мати мужність жити в небезпеці»

По-третє, при всій повазі до «кремлівського двірника» (який також буде у Гаазі, на думку Симоньян, адже вона знає, що це ФСБшник), Скабєєва менш категорична: з її промови випливає, що переслідуватимуть лише керівників «путінського рейху» та ключових пропагандистів.

По-четверте, вони вже готують решту росіян, що доведеться все ж змиритися: їх гроші підуть на репарації.

По-п’яте, на тлі все більш відчутної і неминучої поразки, завдання пропаганди – посіяти в усіх росіян відчуття колективної провини, а значить –  «згуртувати» їх у дусі «позаду Москва, попереду Гаага, відступати нема куди».

По-шосте, саме звідси і пояснення Скабєєвої, чому треба бомбити Україну: «щоб без Гаазьких трибуналів, порушень кримінальних справ, компенсацій, репарацій, щоб нічого цього не було, потрібна активізація бойових дій, треба тиснути і тиснути, щоб вони зверталися до нас для перемир’я чи встановлення миру».

Зашморг Міжнародного трибуналу на шиї Кремля

«Страх перед Гаагою» вже настільки сильний, що в обговорення цієї теми включився і російський путінський «бойовий комар» Небензя.

Він заявив, що «ініціатива Єврокомісії щодо створення якогось трибуналу по Україні під егідою ООН є спробою надати беззаконню щодо РФ форму легітимності…».

НАСПРАВДІ, те, що Небензя досить чітко описав правовий механізм, який зараз намагається впровадити Захід, також говорить про те, що «комар» притомний. А значить осудний.

Отже, нагадаємо, йдеться про пропозицію ЄС створити Міжнародний трибунал щодо Путіна та осіб, причетних до подій 24 лютого і тих, що йому передували.

Експерти пояснюють, що за аналогією з Нюрнберзьким трибуналом (а прецедент існує, тому логічно, що до нього звертаються) принципове рішення про створення такого спеціального органу висувається саме зараз, до закінчення бойових дій.

Вперше питання про трибунал над гітлерівською верхівкою було предметно порушено на Ялтинській конференції 1945 року. Реальні рішення ухвалювалися пізніше – Статут Трибуналу прийнято у серпні 1945-го, а сам процес розпочався наприкінці осені цього ж року. Проте погоджувальні рішення було ухвалено заздалегідь.

Так само й зараз. Бойові дії в Україні тривають, але їх результат не викликає сумнівів. Тому логічно, що вже порушується питання «що після».

Чому порушується питання саме про новий трибунал? Тому що ситуація нестандартна. Йдеться про країну, яка має ядерну зброю і входить до кола країн – постійних членів Радбезу ООН. Потрібно не просто нав’язане капітуляцією рішення, а таке, що має юридичну базу. Її може дати лише вирок. Проте жоден із наявних міжнародних судових органів не має повноважень у вирішенні таких питань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резолюція ООН щодо репарацій РФ: чому нервує Москва

Тому їх створюватимуть, причому так само, як і для Нюрнберзького трибуналу – на безпрецедентній основі. Тобто цей трибунал також має стати єдиним у своєму роді, а після завершення роботи його буде розпущено.

Безумовно, Кремль не визнає такого рішення (поки). Тому Москва й апелює до нібито його нелегітимності, наполягаючи, що воно має ухвалюватися виключно Радбезом ООН, де РФ, звісно, накладе вето, а КНР, у кращому випадку, утримається.

Тому послідовність дій ЄС теж не викликає сумнівів: спочатку капітуляція, потім суд. Причому, на відміну від Німеччини-1945, ніхто Росію-2022 не буде окуповувати. Але буде знайдено такі форми переконування, за яких усі обвинувачені будуть видані трибуналу без жодних умов. Навіть якщо не буде капітуляції Росії, її нова влада точно видасть найодіозніших військових злочинців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд у Гаазі чи новий Нюрнберзький трибунал: де судитимуть Путіна за його злочини?

Знову ж таки, прецедент є. 1 квітня 2001 року екс-президента Югославії Мілошевича було заарештовано відповідно саме до югославського законодавства за звинуваченням у скоєнні кримінальних злочинів. 28 червня його було передано Гаазькому Міжнародному трибуналу з колишньої Югославії та переведено у в’язницю ООН у Гаазі.

Саме тому всіх російських пропагандистів і стурбувала тема Гааги. Вони (принаймні провідний їх пул, до якого входить і Небензя) обов’язково потраплять на лаву підсудних.

Нагадаємо, у самому Нюрнберзі на головному трибуналі судили лише 21 нациста. На подальших процесах перед судом постали 177 осіб. Згодом знайшли та покарали ще тисячі тих, хто вбивав або допомагав вбивати.

А про те, що це вже працює, говорить доведений у Гаазі 17 листопада юридичний факт – російська черга на довічне ув’язнення вже просувається.  До того ж, нагадаємо, на ньому було прийнято рішення і про виплату матеріальної компенсації родинам жертв загиблих рейсу МН17. Отже, зашморг Міжнародного трибуналу вже на шиї Кремля.

Волгоград як «перевага входження до РФ»

1 грудня керівник фракції «Справедлива Росія» у Держдумі Міронов запропонував перейменувати Волгоград на Сталінград. На його думку, на тлі війни в Україні це дуже необхідний крок. Адже «Сталінград – символ Перемоги і перелому Великої Вітчизняної та Другої світової війни. Символ перемоги добра над злом».

Того ж дня Путін і Лавров зробили дві взаємовиключні заяви.

Диктатор заявив, що «жителі нових регіонів РФ – «наші люди», потрібно зробити все, щоб їх підтримати, щоб вони відчували переваги від входження до Росії».

Водночас голова зовнішньо-пропагандистського відомства РФ Лавров  на питання «чому ж Росія бомбить «свій» Херсон», порівняв його зі Сталінградом.

НАСПРАВДІ, після цього пояснення Лаврова, стали зрозумілі й слова Путіна того ж 1 грудня, що «15% жителів Росії необхідна психологічна підтримка»

Адже завдання президента «підтримати херсонців» з одночасною обіцянкою очільника МЗС перетворити їх місто на Сталінград – варто уваги психіатрів. Зайве уточнювати, що лікарі неодмінно визнають Путіна з Лавровим також притомними, а значить осудними.

А поки що в контексті «Сталінграду / Волгограду» цікавий інший аспект «русского мира», який пропонують тим же херсонцям, як «відчуття переваги від входження до Росії».

Наприкінці жовтня, коли пропаганда, захлинаючись переможним захопленням від «суровікінського армагеддону», лише починала публікації фото знеструмлених українських міст, черг до бюветів й інших проявів «комунального апокаліпсису», у місті-герої Волгограді протягом кількох днів намагалися ліквідувати наслідки масштабної каналізаційної катастрофи. 

Прорвало дві труби колектора, фекалії стікали у Волгу понад добу. Школи та дитячі садки довелося закрити, а 200 тисяч людей залишилися без води та опалення. Так тривало понад тиждень.

Нічна температура у Волгограді в ці дні  була близько +4 градусів,тому через використання обігрівачів почала вимикатися електрика. Губернатор області Бочаров заявив, що каналізаційну трубу проклали ще у 1970-і роки, і зізнався, що про її стан владі та комунальним службам взагалі нічого не відомо.

Ось ще кілька фактів про «символ перемоги і перелому» – путінський Волгоград:

  • місто офіційно визнано найдепресивнішим у Росії;  
  • сьогодні, 2 грудня, у місті  масово відключать електрику
  • у Волгоградській області така велика кількість безробітних, що рішенням губернатора їх примусово відправлятимуть на будівництво доріг, заготівлю с/г продукції, переробку сміття; 
  • військове містечко під Волгоградом залишилося без тепла і люди звернулися до самого Шойгу.

Гадаємо, навіть цього вистачить, щоб зрозуміти, що Путін має на увазі, коли каже про необхідність формування серед українців з тимчасово окупованих територій «відчуття переваг від входження до Росії». Лавров в той же час лякає перетворити Херсон на Сталінград, а Міронов паралельно вимагає повернути Волгограду його героїчне ім’я, хоча перемоги над місцевим фекально-комунальним апокаліпсисом це аж ніяк не наблизить.

Навіть якщо це багатостраждальне місто знову назвуть Царициним (а таке цілком можливо, коли усіх цих міронових, путіних і лаврових нова влада РФ видасть міжнародному трибуналу), розруха в «русском мире» автоматично не зникне. Бо єдине, що він може продукувати – розруху – як в українському Херсоні, так і в російському Волгограді. Бо розруха в голові.

 Росіяни програють на катарському фейкодромі

І наостанок в контексті сталінградської «перемоги» над «українськими нацистами» – чергова навколофутбольна історія зі створення фейків на мундіалі, який зараз триває в Катарі. 

Нещодавно це була історія з ілюмінацією, яка нібито підтримувала іранців у матчі з американцями.

Цього разу Соловйов показав у своєму Telegram-каналі відео з нібито українськими вболівальниками, які намалювали вуса Гітлера талісману ЧС-2022, додавши нацистське вітання. Ролик був стилізований під кадри арабського каналу новин Al Jazeera.

НАСПРАВДІ, сама Al Jazeera невдовзі повідомила, що це фейк. А журналісти dpa з пошуку в YouTube з’ясували, що частину кадрів фейкового ролика взяли з опублікованого британською газетою The Sun тригодинного відео прибуття вболівальників на стадіон у Досі перед першим матчем.

Крім того, команда DW Facktencheck звертає увагу на неправильне написання головного стадіону ЧС англійською – «El Beit» замість «Al Bayt».

До того ж у показаній сцені «арешту» українців також наголошується на невідповідності одягу поліцейських формі правоохоронців, які працюють на чемпіонаті світу. Значок на рукаві одного з поліцейських насправді є військовою відзнакою. І таких ляпів в цьому відео ще вистачає. 

Висновок: через війну в Україні Росію на катарський стадіон не пустили, тому вона вирішила влаштувати власний фейкодром. Але й на ньому вона грає так само незграбно, як і в футбол.