І-Й ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА БОРИС ВОЛОШЕНКОВ ЗУСТРІВСЯ З ДИРЕКТОРОМ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ КЛІНІЧНОЇ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЛІКАРНІ СВІТЛАНОЮ ЛАВРЮКОВОЮ, З ЯКОЮ ОБГОВОРИВ СИТУАЦІЮ ЩОДО ПОТОЧНОГО СТАНУ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА COVID В ОДЕСІ ТА ОБЛАСТІ
“Аналіз статистичних данних щодо захорюваності на ковід у світі, в Україні та в Одеській області свідчить про зменшення кількості випадків, що тим самим є свідченням можливого наближення завершення пандемії, яка була оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров’я ще в 2019 році”- зазначив Борис Волошенков.
За інформацією Світлани Лаврюкової, наразі кількість хворих в міській клінічній інфекційній лікарні, сутттєво змешилась, і допомога хворим, у разі захворювання надається, по місту, лише в цій лікарні, а дітям – в третій міській дитячій лікарні. Інші ж лікувальні заклади регіону, через зменшення кількості завантаженості ліжок, виведені в резерв і мають можливості, у разі потреби, забезпечити всебічну допомогу хворим на ковід.
“Якщо на піку захворюванності, в 2021 році, потреба в кисні на добу по нашій лікарні, складала близько 3 тонн, то зараз – в десять разів менше. А загальна профілактика захворюванності вакцинацією, яка проведена в рамках обласної програми Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА та імунний прошарок з тих людей, хто вже перехворів, дозволяють прогнозувати, що пандемія коронавірусу цього року може вщухнути настільки, що становитиме загрозу, подібну до тієї, що мають сезонні респіраторні захворювання” – наголосила директор Одеської міської клінічної інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.
Проте, додає Борис Волошенков, це не означає, що люди зі слабким здоров’ям не ризикуватимуть життям. Летальні випадки трапляються і від ускладнень грипу. Ковід все одно складає загрозу людям, які хворіють на цукровий діабет, ожиріння і мають хронічні захворювання. Тому загальні правила профілактики залишаються актуальними й на сьогодні.
“Попри воєнний стан у більшості людей є можливість вакцинуватися, отримати бустерні дози від COVID. І враховуючи думки експертів ВОЗ скажу, що ми наближаємося до того моменту, коли ризик ускладнень на COVID-19 буде тотожнім, як під час сезонних респіраторних захворювань. І пандемія може вщухнути до такого рівня вже цього року” – резюмував Борис Волошенков.