1. /
  2. Новини
  3. /
  4. АВТОМАТИЗОВАНА ПЕРЕВІРКА ДЕКЛАРАЦІЙ: ЩО...

АВТОМАТИЗОВАНА ПЕРЕВІРКА ДЕКЛАРАЦІЙ: ЩО ОЗНАЧАЄ ОТРИМАНА ДОВІДКА В РЕЄСТРІ ДЕКЛАРАЦІЙ

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Ізмаїльської районної
державної адміністрації інформує, що після подання декларацій деякі публічні службовці отримали у персональному кабінеті Реєстру декларацій повідомлення про проходження автоматизованої перевірки декларації. У публічній частині Реєстру декларацій біля окремих декларацій з’явилась позначка “Декларація пройшла автоматизовану перевірку”.

Що це означає та чому не всі декларанти отримали такі повідомлення?

Перш за все, перевірте електронну пошту та персональний кабінет Реєстру декларацій. Саме в ньому декларант і лише він може ознайомитись з довідкою за результатами автоматизованої перевірки декларації (довідка), вона не підлягає оприлюдненню на відміну від довідки про результати проведення повної перевірки декларації.

Якщо ви отримали довідку, то це означає, що порівнянням даних, зазначених у декларації та реєстрах, а також застосуванням певних правил і формул в автоматизований спосіб у декларації не встановлено ознак недостовірних відомостей (понад 100 прожиткових мінімумів (ПМ), для декларації за 2024 рік — це розбіжності на загальну суму не більше 302 800 грн), ознак конфлікту інтересів, незаконного збагачення або необґрунтованості активів. Проте, сам факт отримання такої довідки не означає, що декларація пройшла повну перевірку. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) може провести повну перевірку такої декларації у разі отримання інформації про можливі порушення.

При цьому у довідці зазначаються лише ті об’єкти декларування, щодо яких встановлено невідповідності. Через особливості зазначення окремих відомостей у реєстрах — написання назв вулиць, населених пунктів, транспортних засобів, використання різних символів, пропусків тощо, у довідці такі відомості можуть відображатись як невідповідність даних. Проте, це не є помилкою.

Якщо за результатами порівняння даних виявлено розбіжності у грошовому вираженні — для кожного об’єкта розраховується різниця між такими даними. Після кожного розділу декларації зазначаються ознаки неточностей і загальна сума невідповідностей по всьому розділу. Усі виявлені під час проведення автоматизованої перевірки декларації розбіжності додаються і загальна їх сума зазначається у “Висновках” довідки.

Всі подані декларації проходять автоматизовану перевірку за таких умов:

1) обсяг інформації, вказаної у декларації, може бути перевірений автоматизованим шляхом;
2) у декларації вірно зазначені ідентифікаційні дані декларанта, членів його сім’ї та об’єктів декларування;
3) за результатом проведення автоматизованої перевірки не встановлено ознак недостовірних відомостей (понад 100 ПМ), конфлікту інтересів, незаконного збагачення чи необгрунтованості активів.

❗️Якщо ваша декларація не пройшла автоматизованої перевірки це не означає, що ви допустили порушення, можливо не було дотримано хоча би однієї із зазначених вище умов для успішного її проходження. Довідка про непроходження автоматизованої перевірки декларації не складається.

Довідка за результатами успішного проходження автоматизованої перевірки не є підставою для притягнення декларанта до будь-якої відповідальності, рівно як і для подання ним виправленої декларації. Довідка носить інформаційний характер та може бути використана при заповненні декларацій наступних періодів або виправлення даних в реєстрах, якщо вони виявились не актуальними.