ПРОЦЕС РОЗШИРЕННЯ Є ОДНИМ З КЛЮЧОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ЄДНОСТІ ВСЕРЕДИНІ ЄС
Таку думку висловила Ольга Стефанішина під час онлайн-брифінгу, організованого Istituto Affari Internazionali 13 листопада. Так, під час дискусії обговорили, як зберегти єдність всередині Європейського Союзу, зокрема і на підтримку України, попри виклики на геополітичній арені.
«ЄС – це сім’я. І я, як представник України відчуваю, що ми є членом цієї сім’ї. І так, між нами можуть бути непорозуміння. Але, врешті-решт, ми завжди знаходимо рішення, яке у підсумку виявляється найкращим», – зазначиа Віцепрем’єр-міністерка.
З її слів, з огляду на нещодавні вибори до європейських інституцій та перехідний період формування нової Європейської Комісії, наразі спостерігається певне сповільнення процесів.
«Але навіть у таких умовах є речі, які тримають нас разом. По-перше, це процес розширення, який охоплює 10 країн, не тільки Україну. Цей процес дає розуміння того, що ми всі, як країни-члени так і кандидати, несемо відповідальність за забезпечення стабільності в Європі. Україна продемонструвала це розуміння, подавши заявку на членство, і продовжує демонструвати через ту роботу, яку ми робимо щодня, щоб цей механізм і ця політика працювали. Україна, яка є рушійною силою цієї хвилі розширення, перебуває у постійній координації та підтримує інші країни-кандидати. Дуже важливо, щоб Європейський Союз залишався потужною геополітичною силою, і ми робимо свій внесок у це разом», – підкреслила Ольга Стефанішина.
Віцепрем’єр-міністерка окремо подякувала Італії та Уряду країни за незмінну підтримку України на міжнародній арені, допомогу у її відсічі російській агресії та роль на шляху вступу до ЄС.
Іншим питанням, в якому країни ЄС залишаються солідарними, Віцепрем’єрка назвала збереження та продовження санкцій проти російської федерації за її агресію проти України. Водночас, вона закликала посилити тиск на агресора та вже шукати рішення, які допоможуть не лише зберігати заморожені російські активи, але і управляти ними.
«І, звичайно, європейська оборонно-промислова політика є життєво важливою для збереження єдності та посилення блоку. І ми раді бачити посилення оборони пріоритетом нової Європейської Комісії. ЄС розвивається у своїй оборонній спроможності. Вважаю, що в цьому контексті ми разом з країнами-членами повинні діяти в найкращих інтересах Європейського Союзу», – додала урядовиця.
В межах дискусії обговорили також:
Реалізацію Плану Перемоги Президента Володимира Зеленського та виклики на цьому шляху;
Хід переговорного процесу щодо вступу до Євросоюзу та очікування від майбутнього головування Польщі в ЄС;
Роль громадянського суспільства України у проведенні реформ та трансформацій, та динаміку співпраці громадянського суспільства та Уряду.
Брифінг організовано у партнерстві з італійським аналітичним центром Istituto Affari Internazionali – IAI, Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Ukraine Promotion Office за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.
Трансляція заходу доступна за посиланням https://cutt.ly/ceJjcVXY