ЯКА ІСНУЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ?
Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Ізмаїльської районної державної адміністрації нагадує, що до порушення вимог фінансового контролю належать:
✅ неподання або несвоєчасне подання декларації суб’єктом декларування;
✅ неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни в майновому стані;
✅ подання недостовірних відомостей у декларації суб’єктом декларування.
👉 Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання декларації?
✅ За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність згідно до ст. 366-3 КК України.
За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суб’єктами адміністративної або кримінальної відповідальності за неподання або несвоєчасне подання декларації є особи, що зазначені у п. 1, пп. «а», «в» – «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, які відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону зобов’язані подавати декларацію.
👉 Яка відповідальність передбачена за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента (ПВВР) або про суттєві зміни у майновому стані (ПСЗ)?
✅ За неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни в майновому стані передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП).
👉 Яка відповідальність передбачена за подання недостовірних відомостей?
✅ За подання недостовірних відомостей у декларації особа може притягатися до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку відповідно до ст. 366-2 КК України та ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.
Особа, яка вчинила корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією, однак судом не застосовано до неї покарання або не накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку (ч. 2 ст. 65-1 Закону).
❗️Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру порушників).