1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЯКІ ІСНУЮТЬ ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО...

ЯКІ ІСНУЮТЬ ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ОДЕРЖАННЯ ПОДАРУНКІВ У ПУБЛІЧНИХ СЛУЖБОВЦІВ?

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Ізмаїльської районноїдержавної адміністрації повідомляє.

Обмеження щодо одержання подарунків поширюється на осіб, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема у визначеному переліку є державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування.
Що таке подарунок?

Подарунок – це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.

Які є категорії подарунків?

Заборонені. Зі змісту частини першої ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» випливає, що категорично забороняється вимагати, просити, одержувати подарунки (незалежно від їх вартості) для себе або близьких осіб від юридичних та фізичних осіб:

  • у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
  • якщо особа, яка дарує (дарувальник), перебуває в підпорядкуванні особи, якій вона дарує подарунок (обдаровуваного).
    Дозволені з певними обмеженнями. Згідно з частиною другою ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» дозволено отримувати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо:
  • вартість таких подарунків не перевищує 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово;
  • сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.
    Зазначені подарунки дозволено отримувати лише за таких умов:
  • подарунки отримуються не у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
  • особа, яка дарує, не перебуває в підпорядкуванні особи, якій вона дарує подарунок.
    Дозволені. Відповідно до частини другої ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» дозволено отримувати:
  • загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси;
  • будь-які подарунки від близьких осіб незалежно від їх вартості.