1. /
  2. Новини
  3. /
  4. сільське господарство
  5. /
  6. ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ЧАСТКОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ...

ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ЧАСТКОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ПРИДБАНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА

Ізмаїльська районна державна (військова) адміністрація Одеської області інформує щодо можливості часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Уряд запускає програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабміну 08.03.2024 р. «Підтримка національного виробника, стимулювання попиту на продукцію й товари, зроблені в Україні, – основа нашої державної політики.

Запровадження програми компенсації 25% вартості української сільгосптехніки, яку купують наші аграрії, – лише одна з програм такої підтримки. На її реалізацію ми заклали в бюджет цього року 1 млрд грн. Надалі плануємо розширити дію програми на інші види техніки вітчизняного виробництва», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Ю. Свириденко.

Перелік постачальників агротехніки, вартість якої може бути частково компенсована за умовами програми, почне формуватись після вступу в дію рішення Уряду та буде оприлюднений на офіційному вебсайті Мінекономіки.

Як отримати компенсацію?
Вибрати постачальника за Переліком на сайті Мінекономіки;
Закупити с/г техніку українського виробництва;
Подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.
Отримати компенсацію на рахунок в банку.
Про це повідомило Мінекономіки.

До відома! Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва затверджений постановою КМУ від 01.03.2017 р. № 130.

Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи та ФОП, основною діяльністю яких є постачання сільгосптоварів (за визначенням, наведеним у п. 2.15 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільгосптоварів становить не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених такими юр- та фізособами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених сільгосптоваровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, – за результатами кожного окремого звітного періоду.