1. /
  2. Новини
  3. /
  4. СЬОГОДНІ – ПЕРША РІЧНИЦЯ...

СЬОГОДНІ – ПЕРША РІЧНИЦЯ ВСТУПУ УКРАЇНИ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ МОВНИХ ІНСТИТУЦІЙ (EFNIL).

Нагадаємо, 21 березня 2022 року за ініціативи Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови та особисто Уповноваженого на позачерговому засіданні Генасамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій одноголосно прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена EFNIL.

💬“Вступ до Європейської федерації національних мовних інституцій – це впевнений крок до стандартів європейської спільноти, нові можливості для обміну досвідом та кращими європейськими мовними практиками, а також захист та популяризація української як майбутньої мови Європейського Союзу. Доєднавшись до цієї поважної лінгвістичної спільноти Україна вперше залучена до процесів формування мовної політики на європейському континенті. Сьогодні ми продовжуємо інформувати наших європейських партнерів про мовну ситуацію в Україні та про наслідки повномасштабного вторгнення росії в контексті дискримінаційних дій окупантів проти українців за мовною ознакою”, – зазначив Тарас Кремінь.

За словами Тараса Кременя, впродовж року Секретаріат Уповноваженого регулярно інформує EFNIL про виявлені факти лінгвоциду української мови на тимчасово окупованих територіях, системно надсилаючи відповідні матеріали до організації.

В жовтні минулого року Україна вперше взяла участь у роботі Генасамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій як асоційований член. На засіданні Уповноважений, зокрема, представив доповідь щодо російської політики лінгвоциду на окупованих територіях України.

Уповноважений подякував своїм європейським колегам за системну підтримку України та зокрема інституту Уповноваженого із захисту державної мови.

Тарас Кремінь провів зустрічі з багатьма очільниками національних мовних інституцій Європи, брав участь у пленарних засіданнях EFNIL, сприяв поширенню позитивного досвіду щодо імплементації європейського мовного законодавства в Україні.

ℹ️Сьогодні EFNIL об’єднує всі провідні національні мовні інституції Європи – країн-членів ЄС. Серед основних завдань організації – контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС.