“БУРЕВІЙ”, “СТАЛЕВИЙ КОРДОН”, “ЛЮТЬ”: ХТО ВХОДИТЬ У “ГВАРДІЮ НАСТУПУ”?
“Гвардія наступу” — це об’єднана назва для бригад, які посилять Сили оборони та звільнення окупованих територій України, говорить міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Міністр підкреслив, що рішення створити штурмові бригади прийняли працівниками МВС, які “мають достатньо люті, щоб бити ворога”.
“Багато наших військовослужбовців, які боронили та боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей в такі підрозділи. Тому було прийнято рішення, що всіх, хто бажає, хто є патріотом, хто втратив домівки або рідних через війну, об’єднати в такі бригади. Ми вже почали формувати такі підрозділи, які націлені на те, щоб звільнити наші території та стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета”, — розповів генерал Клименко.
ТО Ж ЯК ВСТУПИТИ, ЩО ПО ОПЛАТІ ТА ПІЛЬГАХ?
Усі, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матимуть такі самі пільги і гарантії, як і у ЗСУ.
А саме:
можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби — безплатно або пільгово;
щорічна відпустка, тривалість якої зростає з вислугою років;
окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби;
право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.
Військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30-ти днів, отримують статус учасника бойових дій.
Передбачається ще більше різноманітних пільг та прав. Починаючи із безплатного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію.
Також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час та отримувати ще 14 днів додаткової відпустки зі збереженням зарплати.
І це далеко не всі пільги та переваги такої служби. Найголовніша з них — це унікальна можливість отримати досвід, професію, винагороду. Та головне — утилізувати російських окупантів на рідній землі. Стати частиною історичних переможних подій.
Як стати частиною “Гвардії наступу”?
Є три способи:
заповнити анкету на сайті storm.mvs.gov.ua. У заявці потрібно вказати бажаний підрозділ, вік, наявність військового досвіду, спортивних досягнень та інші особисті дані. За вказаними у анкеті контактами надійде відповідь і подальші інструкції;
зателефонувати на гарячу лінію: 080 010 00 20. Там мають проконсультувати щодо всіх запитань, а також підказати, куди прийти та які документи взяти з собою;
подати заяву особисто через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП)
https://oda.od.gov.ua/v-ukrayini-startuvala-naczionalna…/
Орієнтовний перелік документів, необхідних для вступу в бригади:
Паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, документи про освіту;
Трудова книжка, військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці;
Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості»;
Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.
“Записатися можна онлайн, заповнивши анкету і протягом години передзвонить оператор і проконсультує, у який рекрутинговий пункт прийти, їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт, — каже глава МВС Ігор Клименко. – Кожен кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест”.