1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ОРЕНДА ЗЕМЕЛЬНИХ С/Г ДІЛЯНОК...

ОРЕНДА ЗЕМЕЛЬНИХ С/Г ДІЛЯНОК ТА ОХОРОНА ЗЕМЕЛЬ: ОСНОВНІ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ – РОЗ`ЯСНЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН

Оренда земельних с/г ділянок та охорона земель: основні законодавчі зміни – роз’яснення для громад

Експерти Програма DOBRE відповіли на запитання громад:

🔸Чи можливо на даний час проводити поділ сформованої земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

🔸Як перевірити, чи використав громадянин своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки.

🔸Чи може термін розстрочки платежу (при здійснені купівлі земельних ділянок), що встановлений на рівні 10 років, бути зменшений.

🔸Чи всі земельні ділянки повинні бути зареєстровані в Державному земельному кадастрі та зареєстровані їх права.

🔸Хто має право на отримання безоплатно у власність земельних ділянок в умовах воєнного стану.

🔸Чи розробляється технічна документація чи проект землеустрою щодо надання земельних ділянок, на яких розташований об’єкт нерухомого майна (будівля чи споруда), що знаходиться у власності, однак рішення на виділення земельної ділянки відсутнє.

🔸Чи потрібно сплачувати втрати с/г виробництва, у разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, в якому розраховані ці втрати, затверджений після набрання чинності Законом №2698-IX.

🔸Чи можна проводити розпаювання земель фермерського господарства, наданих йому на праві постійного користування після набрання чинності Законом №2698.

🔸Чи може ОМС передавати в оренду несформовані земельні ділянки сільськогосподарського призначення, відповідно до п.27, розділу Х, Земельного кодексу України.

🔸Чи може ОМС надавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення в оренду строком на 1 рік без проведення земельного аукціону.

🔸Який порядок продовження договору оренди невитребуваних земельних часток (паїв), який закінчується в лютому 2023 р.

🔸Чи потрібно реєструвати право оренди на земельні ділянки, договори оренди по яких закінчилися в період з 24.02.2022 р. по 19.11.2022 р. та були поновлені на один рік без волевиявлення сторін.

🔸Чи можливо зменшити розмір орендної плати за земельну ділянку, якщо майном, розташованим на цій ділянці, підприємство не користується (не з вини підприємства, майно використовує Міністерство оборони).

🔸Чи потрібно реєструвати договори оренди земельних ділянок, які сформовані за спрощеною процедурою в реєстрі речових прав на нерухоме майно.

🔸Чи відбувається автоматичне (без волевиявлення сторін) поновлення договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, термін дії яких закінчився після набрання чинності Законом №2698.

Читати відповіді експертів: https://decentralization.gov.ua/news/16019