1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЄВРОПАРЛАМЕНТ РЕКОМЕНДУВАВ НАДАТИ УКРАЇНІ...

ЄВРОПАРЛАМЕНТ РЕКОМЕНДУВАВ НАДАТИ УКРАЇНІ СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП ДО ЄС

Європарламент рекомендував Раді ЄС погодитися, що «Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство у ЄС, а також надати їй статус кандидата до ЄС, як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України». 

Про це йдеться у резолюції Європарламенту щодо зовнішньої, безпекової та оборонної політики ЄС після агресивної війни росії проти України, ухваленій на пленарному засіданні в Страсбурзі 8 червня. За резолюцію проголосували 438 євродепутатів, 65 — висловилися проти, ще 94 — утрималися.

Зокрема Євродепутати закликали без зволікання надавати зброю, відповідно до потреб України, зокрема з використанням Європейського фонду миру та інформаційного механізму, а також відповідно до двосторонніх угод держав-членів з Україною.

«Підтвердити рішучу підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів; надати Україні всю необхідну матеріальну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу та підготуватися якомога більше внести вклад у відбудову країни після війни, оскільки демократія та свобода залежать від процвітання та економічної стабільності; створити правовий документ, що дозволяє конфіскувати заморожені російські активи та кошти та використовувати їх для репарацій та відбудови України», — зазначається у резолюції.

Також в документі йдеться про необхідність підтримки ЄС України в розслідуванні воєнних злочинів, скоєних в Україні, зокрема, шляхом заклику до спеціального трибуналу ООН, а також притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах і порушеннях прав людини.

Повний текст резолюції за посиланням.

Довідково

Європейський Парламент —  законодавчий орган Європейського Союзу, що обирається прямим голосуванням громадянами Європейського Союзу. Спільно з Радою Європейського Союзу і Європейською комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС і вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі, який представляє інтереси близько 500 мільйонів громадян держав-членів ЄС.