З 1 квітня змінено порядок виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії органами Пенсійного фонду України
 
Раніше:  
звернення за такими виплатами заявник отримував їх через поштове відділення.
 
З 1 квітня 2021 року:
вищевказані виплати будуть здійснюватися ВИКЛЮЧНО ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ.  

Законодавча база  

Порядок виплати допомоги на поховання та недоотриманої пенсії змінено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги».  

Перелік документів для отримання вказаних виплат
 
При зверненні до сервісних центрів Фонду за отриманням вказаних виплат надаються наступні документи:   
–  отримання допомоги на поховання: документ, що посвідчує особу заявника, заяву про виплату допомоги на поховання, свідоцтво про смерть, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.  
У разі реєстрації смерті за межами України подається свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави;  
–  виплата недоотриманої пенсії: свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника і місце проживання.  

Довідка про відкриття банківського рахунку – обов’язкова
 
При зверненні за вказаними виплатами обов’язково додається довідка про відкриття банківського рахунку, відкритого в банківській установі згідно переліку: АТ “Державний ощадний банк України”, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, АТ КБ “Приватбанк”, АТ “Укрсоцбанк”, АТ “УкрСиббанк”, АТ “КредіАгріколь”, АТ КБ “Правекс-банк”, АТ “Укрексімбанк”, АБ “Південний”, АТ “Полтава-банк”, АТ “Перший Український міжнародний банк”, КБ “Індустріал-банк”, АТ “Мотор-Банк”, АТ “Таскомбанк”, АТ “Кредобанк”, АТ “Мегабанк”, АТ “Ідея Банк”, АТ “Альфа-Банк”, АТ “Укргазбанк”, АТ “МТБ БАНК”, АТ “Комерційно Індустріальний Банк”, АТ КБ “Акордбанк”, ОТП Банк.
З 1 квітня 2021 року підвищено пенсійний вік для жінок

Відтепер жінки, які народились у період з 1 квітня 1961 року, матимуть право виходу на пенсію у 60 років за наявності у поточному році страхового стажу не менше 28 років.  
У разі відсутності 28 років страхового стажу, на час досягнення пенсійного віку, людина зможе вийти на пенсію пізніше.  
Так, за наявності в особи страхового стажу від 18 до 28 років пенсія призначатиметься після досягнення віку 63 років; за наявності страхового стажу від 15 до 18 років – після 65 років.  
Наявність необхідного страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Кому у 2021 році підвищать пенсію?

На виконання законодавчих актів і нормативних документів Кабінету Міністрів України у 2021 році підвищення пенсійних виплат для різних категорій пенсіонерів здійснюється у п’ять етапів:

     У січні підвищення мінімальної пенсії до 2400,00 грн. (40% від мінімальної заробітної плати) вже отримали пенсіонери віком від 65 років за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

Також продовжено виплату щомісячної компенсаційної доплати до пенсії до 500 грн. особам віком від 80 років і мінімальної пенсійної виплати – 2600 грн. за наявності у таких категорій осіб страхового стажу 20 років для жінок і 25 років для чоловіків.

– У березні відбулася щорічна індексація пенсійних виплат. Перерахунок здійснювався по раніше призначеним пенсіям, шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

–     У квітні проведено автоматизований перерахунок пенсій пенсіонерам, які продовжували працювати, та набули 24 місяці страхового стажу або після попереднього перерахунку пенсії минуло більше, ніж 2 роки.

–     З 01 липня планується встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі до 400 гривень особам, яким виповнилось 75 років до досягнення ними 80-річного віку.За наявності в них страхового стажу 20 років для жінок і 25 років для чоловіків їх мінімальна пенсійна виплата становитиме 2500 грн.

Крім того, відбудеться підвищення прожиткового мінімуму: у липні з 1769,00 грн. до 1854,00 грн., у грудні з 1854,00 до 1934,00 грн., отжездійснюватиметьсяі перерахунок мінімальних пенсій та виплат, що залежать від даної величини.

З 01 грудня підвищення мінімальної пенсії з 2400 до 2600 грн. (40 % від збільшеної мінімальної заробітної плати 6500 грн.) відбудеться для пенсіонерів віком від 65 років, за наявності в них страхового стажу 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.