ОПЕРАТОРИ ЗВ’ЯЗКУ ЄС ТА УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ ЗАЯВУДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОСТУПНОГО АБО БЕЗКОШТОВНОГО РОУМІНГУ ТА СТАБІЛЬНОСТІ МІЖНАРОДНИХ ДЗВІНКІВ МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ
8 квітня під егідою та за підтримки Комісії та Європейського парламенту, а також за сприяння Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та українського національного регулятора (НКЕК) 27 операторів зв’язку ЄС та України підписали спільну заяву щодо встановлення і забезпечення стабільності доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною. Це дозволить європейським й українським операторам забезпечувати тимчасово переміщених українців доступними послугами зв’язку.
«У цій надзвичайній ситуації чимало операторів зв’язку виявили виняткову солідарність із людьми, які рятуються від війни в Україні. Сьогодні вони зробили ще один важливий крок. Ми вітаємо Спільну заяву європейських та українських операторів, спрямовану на те, щоб допомогти постраждалим від розв’язаної Кремлем війни залишатися на зв’язку. Ця взаємодія дозволить застосовувати добровільні заходи якомога ширше по всій Європі. Вимушені переселенці з різних куточків Європи зможуть телефонувати додому, а люди в Україні зможуть телефонувати близьким за кордоном за доступними тарифами», – зазначив Європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Оператори беруть на себе зобов’язання реалізувати добровільні заходи, а саме – знизити гуртові тарифи на роумінг та інші взаємоплатежі, пов’язані з міжнародними дзвінками з України та в Україну. Це дозволить мінімізувати додаткові витрати як для операторів ЄС, так і для українських операторів.
Спільну заяву вже підписали 24 оператори з ЄС та 3 оператори з України. Список доступний тут.
Заяву впродовж 3 місяців також можуть у будь-який час підписати всі оператори, які виявлять таке бажання.
Довідково
Сторони – підписанти заяви, вже в перші дні кризи вжили чимало всебічних заходів для забезпечення зв’язку. Європейські телеком-оператори безплатно роздали мільйони SIM-карток біженцям з України. Багатьом біженцям, що використовують такі SIM-картки, також вдалося скористатися можливістю здійснення міжнародних дзвінків в Україну без оплати. Деякі європейські ЄС також забезпечили безплатний роумінг і надали можливість безоплатно користуватись Wi-Fi та заряджати пристрої в прикордонних районах або притулках.
Українські оператори, які підтримують зв’язок всередині України та з Україною, працюючи попри військову агресію, з перших днів цієї кризи забезпечили національний роумінг всередині країни та запропонували безплатний міжнародний роумінг тимчасово переселеним українцям, які втекли від війни.