ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ФОРМУВАННЯ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО БАТАЛЬОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ
3 березня, продовжилося формування Ізмаїльського батальону територіальної оборони та забезпечення його всім необхідним, зокрема, медикаментами та іншими медичними засобами.
Як повідомив начальник медичної служби батальону Всеволод Пашкевич, сьогодні батальон забезпечений цивільною медициною.
Що стосується військової медицини, то її не вистачає, але робота над забезпеченням ведеться. Цивільна медицина – це умовний розділ, до якого відносять, наприклад, антибіотики та антисептики, або механічний засіб тимчасової зупинки кровотечі (джгут).
Але за стандартами НАТО потрібна індивідуальна аптечка першої допомоги IFAK – Individual First Aid Kit, а це вже відноситься до військової медицини.
Безумовно, джгут – кращий за ручну зупинку кровотечі, але не найефективніший.
До аптечки IFAK входять кровоспинні засоби, засіб забезпечення прохідності дихальних шляхів, засоби для боротьби з порушеннями дихання, засоби для зупинення менших кровотеч, підтримання кровообігу, боротьби з шоком та інші засоби.
Нажаль, аптечки такого типу неможна придбати в України. Тут допомагають волонтери.
Наприклад, активна робота була проведена з волонтерами з Одеси, Львова, а також Австрії та Румуніїʼ – і перша партія необхідних медикаментів цивільної медицини вже прибула.Аптечки IFAK в Україну прямують з Франції, Кіпру, Австрії та Німеччини.
Партія тактичної медицини, яку чекають в батальоні, сьогодні вже на кордоні.
В Ізмаїльському БТрО є можливість створити пункт інтенсивної терапії, є лікар анестезіолог-реаніматолог, є необхідне обладнання.
Для пункту потрібні медичні препарати групи «А».1 березня було підписано розпорядження щодо вилучення препаратів групи «А» з мережі аптек Ізмаїльської міської територіальної громади, Сафʼянівської сільської ТГ та Суворовської селищної ТГ до Ізмаїльської міської лікарні, з мережі аптек Ренійської міської ТГ – до Ренійської МЛ, а Кілійської міської ТГ – до Кілійської МЛ.
Що стосується загального стану здоровʼя військових батальону, то, за словами начмеда, «коли служити, то всі хворі, а як війна, то всі здорові».
Інтенсивну та більш детальну перевірку стану здоровʼя проводити зараз немає змоги, сил та часу, але коли виникають питання щодо здоровʼя, то у батальоні їх вирішують.
Сьогодні за медичну частичну батальону відповідають чотири лікарі на чолі з начальником медичної служби. Також у кожній роті є бойовий медик (а то й не один!).
І комплектація продовжується.
Проводяться заняття з особовим складом щодо надання першої медичної і першої долікарської допомоги, а також заняття за санітарно-епідемічними нормами.