Україна та ЄС оновили «цифрове» Доповнення до Угоди про асоціацію
Україна та ЄС ухвалили двостороннє Рішення про внесення змін до «цифрового» Доповнення XVII-3 Угоди про асоціацію, що застосовується до телекомунікаційних послуг під час шостого засідання Комітету асоціації в торговельному складі в Брюсселі. Підготовка цього оновлення почалася ще у 2019 році.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Згідно з цим рішенням Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати найновіше законодавство ЄС у сфері цифровізації синхронно з Євросоюзом, аби отримати повний режим внутрішнього ринку («цифрового безвізу») та інтегруватись до Єдиного цифрового ринку ЄС.
Зокрема, в ході засідання Комітету, представники ЄС наголосили на важливості коректної імплементації Закону «Про електронні комунікації» та ухвалення законопроєкту про національного регулятора в секторі електронних комунікацій, який повністю відповідатиме acquis ЄС.
Українська сторона також поінформувала про цифрові євроінтеграційні здобутки України та отримала схвальну оцінку від Євросоюзу. Зокрема, представники Єврокомісії підкреслили, що Україна одна з перших країн поза ЄС, ковідні сертифікати якої були визнані офіційним Брюсселем.
Сторони домовились про подальшу тісну співпрацю, зокрема щодо встановлення екосистеми DESI (Digital Economy and Society Index) в Україні, яка дозволить визначити динаміку та прогрес цифрового розвитку в порівнянні з цифровими економіками ЄС. Це зокрема сприятиме інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС як рівноправного партнера.
Довідково
Єдиний цифровий ринок — це політика ЄС, яка передбачає усунення регуляторних бар’єрів та об’єднання національних ринків країн ЄС в єдиний загальноєвропейський, що спростить торгівлю та пришвидшить економічний і соціальний розвиток.
Стратегія єдиного цифрового ринку ЄС заснована на трьох основних принципах: доступ: кращий доступ для споживачів і підприємств до цифрових товарів і послуг по всій Європі; навколишнє середовище: створення належних і рівних умов для процвітання цифрових мереж і інноваційних послуг; економіка і суспільство: максимізація потенціалу зростання цифрової економіки.