УКРАЇНА НАПРАВИТЬ ДО ЄМЕНУ ЩЕ 30 ТИСЯЧ ТОНН ПШЕНИЦІ ЗА ПРОГРАМОЮ GRAIN FROM UKRAINE
До Республіки Ємен, з Чорноморького порту, завтра буде відправлено судно Negmar Cicek, яке доставить 30 тисяч тонн гуманітарної допомоги до Ємену. Це вже шосте судно в рамках продовольчої програми Grain from Ukraine.
Сьогодні участь у церемонії відправлення взяли Віцепрем’єр-міністр, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу, Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг, заступник директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд.
Олександр Кубраков подякував усім партнерам за підтримку і наголосив, що завдяки спільним зусиллям вдалося продовжити зернову ініціативу ще на 120 днів. Україна і надалі забезпечуватиме нужденні країни продовольством.
«Від початку дії ініціативи з портів Великої Одеси було відправлено понад 25 млн тонн зерна. Сподіваюсь, наші партнери й надалі будуть підтримувати цю програму, ми будемо допомагати країнам, які найбільше потребують цієї допомоги. Україна навіть в період війни разом з партнерами думає і допомагає найбіднішим країнам», – зазначив Олександр Кубраков.
Міністр агрополітики Микола Сольський підкреслив, що програма Grain from Ukraine стала вже постійною. Щомісяця з українських портів відправляються нові кораблі. Донорами допомоги для Ємену виступили США, Іспанія та Франція.
«Дякую США, Франції та Іспанії за підтримку цієї програми. Саме за кошти цих країн відправляється судно до Ємену. Grain from Ukraine важлива з багатьох причин. Перш за все – це гуманітарна місія, яка показує, що Україна підтримує своїх африканських партнерів. Навіть у такий важкий для нас час. Другий аспект – підкреслює важливість зернової ініціативи, до продовження якої було докладено дуже багато зусиль», – зазначив Микола Сольський.
Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила важливість гуманітарної місії для світу та для України. За її словами, 65% експорту пшениці по Чорноморській зерновій ініціативі надається саме країнам, які розвиваються.
«Ми відвідали судно, яке завантажує зерно для відправки до Ємену, щоб нагодувати мільйони людей, які того потребують у цій країні. США й надалі підтримуватиме ініціативу й сприятиме розширенню Чорноморської зернової ініціативи. Якби не штучне обмеження інспекції суден у Босфорі щодня може бути відправлено 45 суден», – сказала Бріджит Брінк. Надзвичайний і Повноважний
Посол Королівства Іспанія в Україні повідомив, що Іспанія додасть ще 14,4 млн євро до анонсованих раніше понад 236,5 млн євро. Ці кошти виділені у рамках Стратегії з продовольчої безпеки Іспанії.
«Ми дуже раді, що Іспанія могла долучитися до цієї програми. Підтримати Україну в допомозі країнам, що знаходяться під ризиком продовольчої кризи не тільки в Африці, а й в Латинській Америці та Азії», – зазначив Лопес-Аранда Хагу.
Заступник керівника місії Французької Республіки в Україні Бенжамін Роріг назвав Grain from Ukraine вагомим внеском у вирішенні проблем забезпечення продовольчої стабільності у світі. Він наголосив, що Франція виступила ініціатором коридорів солідарності, запроваджених з боку ЄС, завдяки яким з весни 2022 року було експортовано понад 20 млн тонн зерна.
«Війна, яку почала росія проти України, загострила проблеми продовольчої безпеки у світі, зменшивши можливості виробництва та перевезення продовольства. Побічним ефектом цієї війни у світовому масштабі є погіршення ситуації продовольчої безпеки в низці країн Африки, Близького та Середнього Сходу. Ми вітаємо благородний і щирий жест, який робить Україна для сприяння вирішенню цієї проблеми», – зауважив Бенжамін Роріг.
Заступник директора всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Маріанна Уорд наголосила, що Чорноморська зернова ініціатива сприяє утриманню стабільних цін на зерно у світі та забезпечує доступ до їжі найбідніших країн.
«Коли порти не працювали, ціни на зерно досягли свого десятирічного максимуму – майже на 30% вище, ніж у 2021 році. На жаль, збільшення ціни на зерно лише на 1%, призводить до того, що приблизно 10 млн людей опиняються за межею бідності. Сьогоднішнє судно до Ємену є важливим гуманітарним судном. Воно йде до однієї з найбільш голодуючих країн у світі», – зазначила Маріанна Уорд.