1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЄВРОКОМІСІЯ ПРОПОНУЄ СКАСУВАННЯ КВОТ...

ЄВРОКОМІСІЯ ПРОПОНУЄ СКАСУВАННЯ КВОТ І МИТ ДЛЯ ТОВАРІВ З УКРАЇНИ НА 2024 РІК РАЗОМ ІЗ МЕХАНІЗМОМ ЗАПОБІЖНИКІВ ДЛЯ АГРОПРОДУКЦІЇ

У цій же пропозиції Єврокомісія пропонує ще на рік продовжити призупинення мит на імпорт з Молдови.

➡️Про це зокрема повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в мережі X.

💬“ЄС продовжує підтримувати Україну та Молдову. Сьогодні ми поновлюємо спеціальні торговельні заходи, життєво важливі для збереження економік України та Молдови. Водночас, ми пропонуємо запобіжники для пом’якшення впливу цих заходів на фермерів ЄС” , – зауважила Урсула фон дер Ляєн.

☝️Продовження пільгових умов торгівлі з призупиненням імпортних мит і квот ще на один рік має забезпечити підтримку української економіки в умовах війни.

📍Водночас пропозиція передбачає “посилений запобіжник” для захисту інтересів аграріїв ЄС.

💬“З цією метою, і враховуючи значне зростання імпорту деяких видів сільськогосподарської продукції з України до ЄС у 2022-23 роках, оновлені автономні торговельні заходи містять посилений захисний механізм, який дозволятиме оперативно вживати заходів щодо виправлення значних викривлень на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох країн-членів”, – йдеться в комюніке.

📌Для таких продуктів як м’ясо птиці, яйця і цукор передбачається механізм “екстреного гальмування”, щоби стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів імпорту у 2022-23 роках. Це означає, що у разі перевищення обсягів імпорту почнуть діяти імпортні тарифи.

Дану пропозицію Єврокомісії має надалі розглянути Європарламент і Рада ЄС.

ℹ️Нагадаємо, пільговий режим торгівлі ЄС з Україною діє з 4 червня 2022 року. Термін дії поточного продовження режиму для України спливає 5 червня 2024 року, для Молдови – 24 липня 2024 року.

У Єврокомісії зазначають, що загальний імпорт з України до ЄС з жовтня 2022 до жовтня 2023 року сягнув €24,3 млрд, тоді як на жовтень 2021 – €24 млрд.

Кабінет Міністрів УкраїниУрядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграціїEuropean Union in UkraineEuropean Commission