1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЄС УХВАЛИВ ШОСТИЙ ПАКЕТ...

ЄС УХВАЛИВ ШОСТИЙ ПАКЕТ САНКЦІЙ ПРОТИ РОСІЇ

З огляду на загарбницьку війну Росії проти України, що триває, та підтримку ції війни Білоруссю, а також повідомлення про звірства, вчинені російськими збройними силами в Україні, сьогодні Рада вирішила впровадити шостий пакет економічних та персональних санкцій, які спрямовані проти Росії та Білорусі.

Про це повідомляє Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Ухваливши сьогоднішній пакет, ми посилюємо обмеження, шляхом введення подальших економічних санкцій, спроможності Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій. Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим позбавляємо Росію величезного джерела доходу. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, що сталися в Бучі та Маріуполі, а також забороняємо діяльність більшої кількості суб’єктів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна», – зазначив Високий представник із закордонних справ і безпекової політики ЄС Жозеп Боррель.

До узгодженого пакету входить низка заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання Росії в її можливостях продовжувати агресію.

Нафта

ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступовий відхід від російської нафти триватиме від 6 місяців у випадку сирої нафти до 8 місяців у випадку інших нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне розташування є заручниками специфічної залежності від російського постачання та не мають ефективних альтернатив.

Крім того, для Болгарії та Хорватії також діятимуть тимчасові послаблення санкційного режиму в частині, що стосується імпорту російської сирої нафти, імпортованої морем, та вакуумного газойлю, відповідно.

Відключення більшої кількості російських та білоруських банків від SWIFT

ЄС поширює заборону на надання спеціалізованих послуг з передачі фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи: найбільший російський банк «Сбербанк», «Московський кредитний банк» та «Російський сільськогосподарський банк», а також «Білоруський банк розвитку та реконструкції».

Мовлення

ЄС призупиняє мовлення на своїй території ще трьох російських державних телеканалів: «Россия РТР/РТР Планета», «Россия 24» та «ТВ Центр Международный» . Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включно з пропагандою, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн, а також ЄС та його держав-членів. Відповідно до Хартії основних прав, дані заходи не завадять зазначеним ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати іншу діяльність в ЄС, наприклад проведення досліджень та інтерв’ю.

Експортні обмеження

ЄС розширює список фізичних та юридичних осіб,  яких торкнеться обмеження на експорт товарів та технологій подвійного використання. Список доповнили як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки Росії. Він включатиме в себе 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Консультаційні послуги

ЄС заборонить надання Росії послуг, пов’язаних з бухгалтерським обліком, зв’язками з громадськістю та консультаційними послугами, а також хмарними сервісами.

Індивідуальні санкційні списки

Крім того, Рада вирішила накласти санкції на ширше коло фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів,  кремлівських чиновників, а також компанії, задіяні в оборонному секторі, та фінансові інституції.

ЄС рішуче засуджує загарбницьку війну Росії проти України. Він закликає Росію негайно припинити невибіркові атаки проти цивільного населення та інфраструктури, а також негайно та беззастережно вивести всі свої війська та військову техніку за межі міжнародно визнаних кордонів України. Звірства, які вчиняють російські війська, а також страждання та руйнування, яких вони завдають — невимовні. ЄС закликає Росію надати негайний гуманітарний доступ і безпечний прохід для усіх громадян, які цього потребують. Європейський Союз також закликає Росію негайно дозволити безпечне повернення українців, яких примусово вивезли до Росії.

Європейський Союз непохитний у своєму прагненні допомогти Україні реалізувати її невід’ємне право на самооборону від російської агресії та побудувати мирне, демократичне та заможне майбутнє.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу.