1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ

2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Водно-болотні угіддя – це природні території, які виконують найважливіші екосистемні послуги для людства та відіграють значну роль для збереження нашої планети. На сьогоднішній день водно-болотні угіддя займають близько 6% земної поверхні.

В Україні знаходяться 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, що займає близько 1,6% від її території. Серед них 8 знаходяться в Одеській області: «Озеро Кугурлуй», «Озеро Картал», «Кілійське гирло», «Озеро Сасик», «Система озер Шагани-Алібей-Бурнас», «Межиріччя Дністра Турунчука», «Північна частина Дністровського лиману», «Тилігульський лиман».

Цьогоріч під гаслом «Водно-болотні угіддя на користь людям і природі» увесь світ закликає до збереження, розумного та раціонального використання боліт, малих річок, заплавних луків, плавнів та мілководних водойм. Адже з кожним роком їх кількість значно скорочується.

З 1970 року було втрачено 35% усієї території світових водно-болотних угідь. Вони зникають втричі швидше, ніж ліси. А рослини і тварини, що залежать від їх існування, звісно, перебувають під загрозою зникнення.

Для майбутнього людства та планети ми маємо усвідомити важливість припинення їх руйнування. Почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та збалансовано їх використовувати.

Відділ економіки, агропромислового розвитку та екології