ВІЗИТ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ДО ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
11-12 червня в рамках робочого візиту до Ізмаїльського району заступник голови Одеської ОДА Антон Шалигайло разом з директором департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександром Лончаком відвідали ряд закладів освіти, котелень та об’єктів водопостачання.
В місті Ізмаїл ознайомились зі станом укриттів в ЦД «Палац спорту», яке використовують при повітряних тривогах учні розташованого поряд ЗЗСО № 9, ЗДО «Джерельце» та ЗЗСО №10, а також умовами навчання і проживання здобувачів освіти Дунайського центру професійної освіти та Ізмаїльського агротехнічного фахового коледжу, де наявні бомбосховища та протирадіаційні укриття.
Матеріально-технічна база закладів профосвіти потребує оновлення.
Також, в рамках візиту оглянули і харчоблоки у Дунайському центрі профосвіти, де за домовленістю з Ізмаїльскою філією Одеського обласного центру зайнятості пройшли навчання та отримали відповідне свідоцтво 200 кухарів.
Відвідали стаціонарні Пункти незламності, що розташовані на базі бойлерних, які забезпечені генераторами і запасом пального та обʼєкти водопостачання, які також забезпечені альтернативними джерелами живлення на випадок аварійних та стабілізаційних відключень світла тощо.
Зазначу, що Ізмаїльська міська рада розглядає переведення дошкільнят до закладів, які мають укриття, що відповідають чинним нормам, аби дати можливість дітям відвідувати дитячі садки очно, а батькам працювати.
У Вилківській громаді відвідали «Приморський ЗЗСО» і опорний заклад освіти «Вилківський ЗЗСО №1». Тут немає підземних укриттів через високий рівень ґрунтових вод.
Донедавна під час очного навчання при повітряній тривозі учасники освітнього процесу користувалися правилом «двох стін».
Відповідно до змін до Кодексу цивільного захисту України з 1 вересня поточного року заклад освіти не може працювати в очному форматі, користуючись у разі оголошення повітряних тривог правилом «двох стін» як найпростішим укриттям.
Наразі розглядається можливість розробки проєктно-кошторисної документації для будівництва підземних укриттів з урахування особливостей ґрунту.
В Кілійській громаді завітали до місцевого ліцею, де у спортивній залі вже ведуться ремонтні роботи, та навчально-реабілітаційного центру з поглибленим професійно-трудовим навчанням, де займаються з дітками зі складними інтелектуальними порушеннями.
В ОЗО «Кілійський ЗЗСО №4» та «Кілійський ЗЗСО №3», які ще не мають власних укриттів, прийнято рішення про будівництво в першому та технічне углиблення другого із закладів для того, аби облаштувати там найпростіше укриття і дати учням можливість повноцінно навчатися.
Щодо Сафʼянівської, Ренійської та Суворовської громад, то майже всі забезпечені укриттями. В Суворовській громаді в одному з закладів освіти немає можливості облаштувати найпростіше укриття, і наразі розглядається можливість використовувати для учнів школи укриття дошкільного закладу.
Зазначемо, що майже 100 % закладів освіти Ізмаїльского району забезпечені генераторами та пальним для них, що в умовах дефіциту електроенергії вкрай важливо для забезпечення сталого учбового процесу.
Продовжуємо працювати над створенням безпечних умов у закладах освіти нашого району.