ВІДБУЛАСЬ ПРОФІЛЬНА НАРАДА З ВОДОКОРИСТУВАЧАМИ ЩОДО СТАНУ РЕФОРМИ ГАЛУЗІ МЕЛІОРАЦІЇ ТА ГОТОВНОСТІ ЗРОШУВАЛЬНИХ СИСТЕМ ДО ПОЛИВНОГО СЕЗОНУ 2023 РОКУ
30 березня в Одеській обласній державній адміністрації відбулась нарада за ініціативою директору Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алли Стоянової щодо стану реформи галузі меліорації та готовності зрошуваних систем до поливного сезону 2023 року.
В нараді взяли участь заступник голови Одеської ОДА Сергій Підгайний, перший заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот, керівник напряму земельної реформи Програми USAID Сергій Кубах, директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Павло Буланович, начальник Ізмаїльської військової адміністрації Родіон Абашев, водокористувачі та інші учасники круглого столу.
На порядку денному розглядалися наступні питання:
- щодо наступних кроків з подальшого впровадження комплексної реформи в галузі меліорації Одеської області;
- щодо наповнення Придунайських озер;
- щодо можливості модернізації системи менеджменту гідрологічної інфраструктури для розчистки обмілілого та замуленого Кислицького рукаву, як одного з джерел наповнення озер.
Під час наради начальник Ізмаїльської військової адміністрації Родіон Абашев підкреслив, що Ізмаїльщина знаходиться в зоні посушливого клімату. Найбільше від посухи потерпає аграрний сектор. Враховуючи продовження глобальних змін клімату, необхідно вчасно реагувати та не допускати критичної ситуації на водоймах Придунав’я. Для цього необхідно обов’язково проводити наповнення водойм, а також здійснювати розчистку каналів, які через надмірне замулення поступово знижують свою пропускну здатність. Примусове наповнення водою Придунайських озер дасть змогу не допустити екологічної катастрофи.
У ході наради були ухвалені низка рішень та завдань життєво важливих для Одещини, зокрема для Ізмаїльського району:
- визначити плановий обсяг води та передбачити фінансування у бюджеті;
- з 01 травня МУВГ повинно робити прогноз на 45 діб, звітувати кожні 15 діб на постійної основі;
- прорахувати вартість води;
- направити низку звернень до профільних Міністерств щодо розв’язання питання фінансування планового обсягу води на 2023 рік;
- створити робочу групу з питань збереження водойм та ін.