ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВІ РОБОТИ В ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ
Цьогорічна зима пройшла без сильних морозів, а рання весна – без заморозків, тому роботи були розпочаті, як тільки дозволили погодні умови.
Аграрії трудяться – з надією на опади: на жаль, снігу майже не було, вологи не вистачає. При нормі опадів в осінньо-зимовий період у 150-200 мм випало близько 60-80 мм, залягання вологи від 30 до 40 см є, але для більш-менш гідного врожаю потрібні дощі.
З урахуванням наявного дефіциту вологи виноградники перезимували, в принципі, добре там, де проводився полив. І не дуже – там, де його нема.
Виноградники підрізані, культивація проводиться максимально швидко, щоб закрити втрати вологи (земля ущільнилася, і якщо її не культивувати, вона розтріскується – і волога швидше йде).
Озимих культур посіяно 54 465 га, сходи – на 51 996 га: опади пішли невчасно, але зима була не суворою, і сходи озимого ячменю та озимої пшениці є.
Почалися культивація, підготовка та сівба соняшника.
Посів ярого ячменю закінчується (він починається в лютневі вікна).
На початку або середині квітня (залежно від температури) почнеться сівба кукурудзи.
Взимку було внесено добрива – з урахуванням невеликої кількості опадів (щоб не перегодувати через дефіцит вологи та отримати зворотний ефект).
Аграрії налаштовані позитивно і сподіваються, що все буде гаразд, навіть при тому, що ціни на добрива не витримують критики, а надії на опади примарні.
Оптимізм зміцнює те, що «зерновий коридор» працює, насіння є у потрібній кількості, ціни на паливо стабільні та прийнятні (торік дизпаливо закуповували по 50-60 гривень, цього року – близько 37 – 36 гривень за рахунок зменшення ПДВ та нульового акцизу).
Важливо й те, що без збоїв працює механізм бронювання сільгосппрацівників: в умовах повномасштабної агресії росії проти України аграрії мають впевненість, що буде кому обробляти землю, вирощувати і збирати врожай.
Разом переможемо!