1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УВАГА СКАЗ!

УВАГА СКАЗ!

27 червня 2024 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізмаїльській районній державній (військовій) адміністрації Одеської області під головуванням голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіона Абашева щодо недопущення розповсюдження захворювання на сказ на території міст Ізмаїл.
Згідно з інформацією в.о. начальника Ізмаїльського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Наталії Мунтян щодо епізоотичної ситуації, яка склалася по сказу тварин на території м. Ізмаїл, комісією були прийняті рішення щодо визначення неблагополучним по сказу тварин частину території м. Ізмаїл, обмежену вулицями: вул. Кафедральна, 72-108, вул. Соборна, 104-110, вул. Бендерська, 123-131, вул. Грецька, 114-123, вул. Телеграфна, 129-155, вул. Покровська, 115А-119, вул. Торгова, 107-123, вул. Болградська, 132-140. В ході засідання було вирішено ввести з 27.06.2024 року карантинні обмеження по сказу тварин на територіях цих пунктів спалаху захворювання на сказ. З метою запобігання виникнення та розповсюдження захворювання на сказ затверджено план заходів щодо ліквідації та профілактики сказу. План заходів оперативно проводиться фахівцями Ізмаїльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Зам’ятайте — запобігти сказу можна за умови виконання таких правил:
1) Всі громадяни зобов’язані щорічно щеплювати своїх собак та котів проти сказу. Утримувати собак лише на прив’язі, або у вольєрах. Категорично забороняється пастухам мати на випасі сторожових собак, не щеплених проти сказу.
2) В жодному разі не треба вбивати тварину, яка покусала людину чи тварину! Її треба тримати ізольовано і спостерігати протягом 10 днів. Про це негайно слід повідомити медичному та ветеринарному працівникові.
3) При появі біля гурту сільськогосподарських тварин хижаків (лисиць, вовків та інших) та нанесення ними покусів тваринам необхідно терміново сповістити сільських або міського голову, ветеринарних та медичних працівників.
4) Слід пам’ятати, що кожна дика тварина, яка поводить себе незвичайно (наближається до людей, тварин, населеного пункту) є підозрілою щодо захворювання на сказ. З такої відстріляної тварини не можна знімати шкуру. Про це слід сповістити ветпрацівників.
5) Кожен випадок незвичайного поводження тварин (збудження, поїдання сторонніх предметів) потрібно перевіряти щодо захворювання на сказ. До з’ясування причин захворювання при наданні тварині лікувальної допомоги ветпрацівниками слід дотримуватися правил безпеки.
6) Слід уникати зайвого контакту з тваринами, у першу чергу це стосується дітей.

Шановні мешканці Ізмаїльського району! Будьте обережні та пильні!
Сказ — це небезпечна для життя людини вірусна хвороба, яка передається через укус або ослинення хворою твариною. Захворювання може закінчуватися смертю пацієнта. Постраждала від укусу людина повинна негайно звернутись до лікаря з подальшою госпіталізацією та введенням антирабічної вакцини.