1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ...

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ – АДМІНІСТРАТИВНА ТА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

Відповідно до протоколів засідань Одеської обласної та Ізмаїльської районної державних надзвичайних протиепізоотичних комісій були прийняті відповідні рішення щодо недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, які були опубліковані на офіційних вебсайтах Ізмаїльської районної державної адміністрації за посиланнями:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=688400813430993&set=a.248911270713285

Ізмаїльська районна державна адміністрація Одеської області звертає увагу та попереджає власників та керівників суб’єктів господарювання усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм, переробкою свиней та виготовленням продукції з них, щодо несення відповідальності за невиконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, спрямованих на профілактику та недопущення поширення африканської чуми свиней.

Адміністративна відповідальність.

 За правопорушення в галузі ветеринарної медицини на фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності, чия діяльність пов’язана з вирощуванням (розведенням) тварин, виробництвом та обігом об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також з наданням послуг лабораторної діагностики та веденням ветеринарної практики, накладається штраф відповідно до закону (ст. 104 Закону «Про ветеринарну медицину»).

Сплата штрафів не звільняє юридичних та фізичних осіб від усунення у порядку, встановленому законодавством, допущених порушень і відшкодування завданої ними шкоди.

За порушення ветеринарних правил, що не спричинило вказаних наслідків, передбачено адміністративну відповідальність. Так, за порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог (ст. 107 КУпАП) до адміністративної відповідальності притягають згідно зі ст. 238 КУпАП, а саме:

Отже, відповідно до статті 107 КУпАП :

Порушення вимог законодавства щодо забезпечення благополуччя тварин, крім порушень, передбачених статтями 85, 87 – 882, 89, 154 цього Кодексу, –

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, –

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення вимог законодавства щодо виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів, провадження ветеринарної практики, переміщення (обігу) тварин, побічних продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу та біологічних продуктів, захисту здоров’я та карантину тварин, а також рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від ста двадцяти до ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальна відповідальність. 

За порушення ветеринарних правил також передбачена кримінальна відповідальність (ст. 251 КК України) у вигляді:

– штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

– або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років,

– або обмеження волі на строк до трьох років,

– або позбавлення волі на строк до трьох років.