1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Україна отримала 600 млн...

Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги з метою протидії економічним наслідкам пандемії COVID-19

25 жовтня Європейська Комісія від імені ЄС виділила 600 млн євро макрофінансової допомоги для України. Це другий транш у межах поточної програми макрофінансової допомоги для України, якому передувало виділення першого траншу обсягом 600 млн євро в грудні 2020 року. 

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Цей транш є частиною надзвичайного Пакета макрофінансової допомоги у розмірі 3 млрд євро для десяти партнерів ЄС з сусідства і розширення. Виділення даного Пакету має на меті допомогти партнерам протидіяти негативним економічним наслідкам пандемії COVID-19. Ця програма – яскраве втілення солідарності ЄС з його партнерами, щоб  допомогти їм у подоланні негативних економічних наслідків пандемії COVID-19.

Виконавчий віцепрезидент Європейської Комісії з питань економіки, яка працює для людей, Валдіс Домбовскіс зазначив: «Ми надаємо Україні підтримку у вигляді програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 мільярда євро. Другий транш цієї допомоги в розмірі 600 мільйонів євро, що був виділений сьогодні, є чітким сигналом підтримки Європейським Союзом порядку денного реформ в Україні. Україна доклала значних зусиль для виконання умов надання макрофінансової допомоги, а також досягла задовільного прогресу в співпраці з Міжнародним валютним фондом. Надаючи Україні фінансову та технічну підтримку, ЄС допомагає підвищити рівень життя українців, а своєю потужною політичною підтримкою ми посилюємо інтеграцію України з Європейським Союзом». 

Рішення про виділення траншу було ухвалене на основі позитивної оцінки щодо прогресу України у впровадженні реформ у сфері управління державними фінансами, верховенства права, покращення бізнес-клімату, галузевих реформ і управління державними підприємствами.

Україна також досягла прогресу у впроваджені узгодженої політики в межах асоційованої програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Зокрема, це стосується значних законодавчих досягнень у судовій сфері. Міжнародний валютний фонд успішно завершив свою місію з перегляду програми  18 жовтня 2021 року.

Європейська Комісія продовжує тісно співпрацювати з іншими партнерами в питаннях макрофінансової допомоги щодо своєчасного виконання узгоджених політичних програм.

Довідково

Макрофінансова допомога є частиною ширшої взаємодії ЄС із партнерами з сусідства і розширення. Даний механізм є винятковим інструментом реагування на кризи. Він доступний для країн-партнерів ЄС з сусідства і розширення, і які зіштовхуються із серйозними проблемами з платіжним балансом. Механізм демонструє солідарність ЄС із такими партнерами та його підтримку ефективної політики в часи безпрецедентної кризи.