1. /
  2. Новини
  3. /
  4. освіта
  5. /
  6. УДОСКОНАЛЮЄМО СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ У...

УДОСКОНАЛЮЄМО СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ У ВИЩІЙ ОСВІТІ

Маємо два нові законопроєкти, що поліпшать управління системою вищої освіти!

У Верховній Раді України зареєстрували два освітні законопроєкти — результат спільної роботи Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій та МОН. Ділимося з вами основними положеннями

Законопроєкт 9600 «Щодо підтримки наукової роботи в ЗВО» покликаний зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти. Зараз це 600 годин на рік, а заплановано — до 400-500 годин в рік, залежно від обсягу їхньої наукової роботи. Так формується робочий час викладачів у європейських університетах — це доцільна практика. Окрім того, цей крок стимулюватиме наукову роботу в університетах.

Якщо викладачі, наприклад, іноземних мов або ж практичних дисциплін, повністю зосереджуються на навчальній роботі — справедливо буде кваліфікувати їх як педагогічних працівників.

📝Законопроєкт 9601 «Щодо дебюрократизації діяльності центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки» передбачає, що Атестаційна колегія МОН більше не затверджуватиме вчені звання доцента, професора, старшого дослідника. Зараз це відбувається після затвердження звання вченою радою відповідного університету, що є зайвим та формальним кроком. Адже саме заклад, у якому працює науково-педагогічний працівник, має ухвалювати рішення про присвоєння йому звання доцента, професора чи старшого дослідника.

Також законопроєкт 9601 забирає в МОН функції ліцензування освітньої діяльності та нагляду за дотриманням вимог ліцензійних умов і передає її Державній службі якості освіти. Надалі міністерство лише формуватиме ці ліцензійні умови, але не контролюватиме — відповідно до вимог Державної антикорупційної програми.

Очікуємо розгляду та ухвалення законопроєктів та переконані, що ці зміни модернізують вищу освіту та спростять процеси! А також дякуємо всім, хто працював над законопроєктами🫶