У Брюсселі відбулася двостороння зустріч Україна-ЄС щодо політик у сфері освіти та культури
30 квітня відбулася двостороння зустріч делегацій України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 26 «Освіта та культура», що належить до Кластера 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток».
Прогрес України представляють Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, Заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, Заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков, Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Вікторія Рясна, Заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос, представники Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Комітету Верховна Рада України з питань освіти, науки та інновацій.
«Попри те, що законодавство ЄС у сферах освіти, навчання, молоді, спорту та культури не вимагає прямої імплементації у національному законодавстві, Україна приймає всі акти права ЄС в межах Розділу 26. Переконані, це суттєво сприятиме втіленню наступних кроків України на шляху до досягнення повноцінного наближення до Європейського освітнього простору. У той час як значна частина секторальних цілей на рівні ЄС вже відображена в стратегічних документах України, ми прагнемо формувати нашу політику з урахуванням спільних цінностей, принципів та духу ЄС», – підкреслив під час вступної промови Перший заступник Міністра Євген Кудрявець.
Так, українська делегація доповіла європейським колегам про те, що наша держава вже активно імплементує рекомендації Європейського Союзу, надані в межах Пакетів розширення 2023 та 2024 років, що спрямовані на просування секторальних ініціатив та реформ.
Довідково
Розділ 26 «Освіта та культура» належить до Кластера 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний ринок» та охоплює сфери освіти, професійної підготовки, молоді, спорту та культури. Європейське законодавство у цій галузі регулюється головним чином актами soft law – Резолюції, Рекомендації, Рішення, Повідомлення – їх цілі та основні принципи переважно відображені в стратегічних документах у сфері освіти і навчання, документах державної політики.
Детальніше за посиланням https://cutt.ly/Brj3sSaM




