«Громада для людей: місце де хочеться жити»

      З метою підвищення стану патріотичного виховання, розвитку емпатії серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі працівниками Ізмаїльського районного відділу №2 філії «Центру пробації» в Одеській області разом з громадською організацією «Кілійська організація Червоного хреста України» було проведено інформаційно-просвітницький захід. Для підоблікових уповноваженого органу з питань пробації модератором кіноклубу «Docudays UA» при Ізмаїльському РВ №2 філії Центру пробації в Одеській області Людмилою Якименко було організовано та проведено засідання Кіноклубу. Присутні переглянули документальний фільм «Казка про коника» режисерів Уляни Осовської, Дениса Страшного/ Україна, Естонія.

Колишній антирадянський активіст, а нині — монах у миру і художник, Анатолій Лютюк мешкає у старовинній кам’яній вежі в самому серці Таллінна. Він щодня молиться за природу і створює саморобні книги у власній майстерні. Багато років тому Анатолій дав обітницю знаходити щось добре у кожному дні. Початок війни на Сході України змушує його залишити мирну естонську столицю і з волонтерською місією вирушити у прифронтові містечка. Поєднуючи духовне життя з соціальним активізмом, з 2014 року він постійно їздить на Донбас, щоб доставити гуманітарну допомогу, де його обітниця випробовується реальністю «сірої зони».   

  У перегляді та обговоренні фільму у якості експертки взяла участь психологиня, фахівчиня уповноваженого органу з питань пробації Вікторія Олексенко. Під час заходу модератор клубу закцентувала свою увагу над такими поняттях як громадський активізм, громадянин/-ка і держава, права людини під час війни. Також, розповіла присутнім про одну із форм громадського активізму – волонтерство та акцентувала увагу на напрямках, за якими може здійснюватися волонтерська діяльність, Волонтерство – справа добровільна та безкорислива. Це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що спонукає людей до волонтерства, адже клієнти пробації також відносяться до осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують всебічної допомоги. Саме тому в рамках реалізації соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації, працівникам Ізмаїльського районного відділу №2 (колишнього Кілійського районного) з питань пробації постійно допомагають волонтери пробації, вони бажають допомогти особам, які перебувають у конфлікті з законом. Волонтер -це активна цілеспрямована людина, яка добре знає потреби та проблеми клієнтів пробації, завжди відгукується на прохання надати матеріальну допомогу тим, хто її дуже потребує.

   Після перегляду стрічки усі разом ділились емоціями від побаченого, згадували епізоди зі свого життя, пов’язані з діяльністю волонтерів, що найбільш запам’ятались чи вразили. Присутні разом із модератором та експертом міркували про волонтерів та волонтерську діяльність, її розвиток в Україні за останні 10-ть років та її значення для українців під час широкомасштабної війни рф проти України. Під час обговорення питань, які були підняті героями документальної стрічки. «Любов, відчуття болю інших і допомога — цим керується герой, коли розпитує на нашому фронті про їхні потреби, як вони живуть і що їм болить. Фактично саме це є основою фільму. Від цього «танцює коник», фільмуючи чи покинуті та знівечені багатоповерхівки, чи лікарні з нашими воїнами, чи школи, місця роздачі допомоги, – поділився своїми враженнями Сергій. «Це фільм про любов до життя,» – зробив свій висновок Денис, – «І коник у ньому займає головне місце, він – як символ волонтерів, яким і присвячений фільм». В результаті учасники заходу мали змогу дізнатися та розширити свої знання про громадський активізм, волонтерство, сформувати думку про власну громадянську позицію. Експерт показу Вікторія зазначила: «Сьогодні волонтерство в Україні вже є невід’ємна частина громадянського суспільства. Під час війни саме волонтерство стало виразом найвищої людяності та громадянської відповідальності. Жертовність людей та волонтерська робота свідчать про потужну силу гуманізму та піклування про інших, які залишають незабутнє враження про можливість побудувати кращий світ навіть у найтяжчі часи.»

#docuclub #docuдіє #пробація_одещини