Кіноклуб Docudays UA Ізмаїльського РВ №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області провів показ фільму «Хоттабич та його команда» для суб’єктів відділу пробації, волонтерів та внутрішньо переміщених осіб.
З метою підвищення стану патріотичного виховання серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі 7 червня 2023-го року працівниками Ізмаїльського районного відділу №2 філії «Центру пробації» в Одеській області разом з громадською організацією «Захистимо разом» було проведено інформаційно-просвітницький захід на базі Кілійського волонтерського центру «Кілія. Захистимо разом». Для підоблікових відділу з питань пробації, волонтерів та для внутрішньо переміщених осіб, які на теперішній час тимчасово мешкають у м. Кілія, модератором кіноклубу «Docudays UA» при Ізмаїльському РВ №2 філії Центру пробації відділу Людмилою Якименко було організовано та проведено засідання Кіноклубу. Присутні переглянули документальний фільм «Хоттабич та його команда» режисера Сергія Лисенка. У фільмі Ілля Лисенко на прізвисько Хоттабич, в минулому сталевар та фінансовий директор, після Майдану разом із першим батальйоном Національної гвардії України поїхав до зони АТО як волонтер. За рік війни Ілля Лисенко на прізвисько Хоттабич зумів створити команду із п’яти екіпажів, які вивозили поранених із найгарячіших точок фронту. Медики-волонтери із команди Хоттабича не раз потрапляли під обстріли, виїздили на підконтрольну терористам територію та ризикували власним життям заради порятунку поранених бійців.
У перегляді та обговоренні фільму взяли участь експерти: начальниця Ізмаїльського районного відділу №2 філії «Центру пробації» в Одеській області @Людмила Дрибноход (Lyudmila Dribnokhod, Людмила Дрібноход) та голова громадської організації «Захистимо разом», керівник волонтерського центру Кілійської громади, волонтер Тетяна Гавриленко @Tatiana Gennadievna .
Після перегляду стрічки усі разом ділились емоціями від побаченого, згадували епізоди зі свого життя, пов’язані з діяльністю волонтерів, що найбільш запам’ятались чи вразили. Присутні разом із модераторкою та експертами міркували про волонтерів та волонтерську діяльність, її розвиток в Україні за останні 14-ть років та значення для українців під час широкомасштабної війни рф проти України: надання різного роду допомоги для наших героїв-захисників та громадян, які рятувались від російського терору і знайшли прихисток в Кілійській громаді, для вразливих верств населення самої Кілійщини. Під час заходу Людмила Дрібноход розповіла присутнім про одну із форм громадського активізму – волонтерство та акцентувала увагу на напрямках, за якими може здійснюватися волонтерська діяльність, серед яких – сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Очильниця районного відділу з питань пробації розповіла учасникам зустрічі про багаторічну блідну співпрацю відділу з питань пробації з громадськими організаціями волонтерського спрямування, активістами теперішнього волонтерського центру Кілійщини і його керівником Тетяною Гавриленко особисто.
Під час обговорення питань, які були підняті героями документальної стрічки голова волонтерського центру Кілійської громади, голова громадської організації «Захистимо разом», волонтер з 2014-го року Тетяна Гавриленко розкрила присутнім такі поняття як «волонтер/ка», «волонтерська діяльність», «волонтерська допомога» та закликала присутніх приєднуватись до «загону» волонтерів Кілійської громади. України У результаті учасники заходу мали змогу дізнатися та розширити свої знання про громадський активізм, волонтерство, сформувати думку про власну громадянську позицію. Наприкінці зустрічі присутні щиро подякували волонтерам за їх великі серця, які завжди відкриті для тих, хто потребує допомоги, за їх турботу та людяність, пробаціонери запросили Тетяну Гавриленко стати офіційним волонтером пробації.