Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів чергове опитування на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС).
Дослідження проводилось з 1 по 19 вересня цього року. До нього було залучено 2727 респондентів (в т.ч. 410 – у Донецькій області і 409 – в у Луганській області).
Цьогорічне опитування засвідчило, що Державна прикордонна служба системно демонструє найвищий рівень довіри громадськості. Зокрема, 54% респондентів вважають, що прикордонне відомство є інституцією, яка діє в інтересах суспільства і є ефективною. Ще більше опитаних (56%) впевнені, що прикордонники діють в інтересах суспільства і аж 74% респондентів переконані, що Державна прикордонна служба України здатна захищати кордони держави.
Варто наголосити, що такі соцдослідження проводяться з 2015 року. Тоді рівень довіри громадськості до прикордонників становив 37%. При цьому цей показник суттєво зріс за минулі два роки з 41% у 2019 році до 54% на сьогодні. При цьому цьогоріч все більше респондентів побачили позитивні зміни в діяльності Держприкордонслужби України.
Загалом, як показує опитування, найбільш пріоритетними реформами в Україні залишаються боротьба з корупцією, охорона здоров’я, подолання економічної кризи, пенсійна реформа, судова та освітня реформи.
Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні є невиконавчою місією Європейського Союзу. Вона спрямована на надання допомоги українській владі у реформі сектору громадської безпеки за допомогою стратегічних консультацій та підтримки практичних конкретних заходів у реформі на основі стандартів ЄС та міжнародних принципів управління та прав людини.
Окремо зазначимо, Державна прикордонна служба України, за підтримки міжнародних партнерів, послідовно впроваджує систему стратегічних комунікацій, яка є одним з показників відповідності стандартам країн НАТО та ЄС.